Vastukaja (1)

Maakonna bussiliinide reorganiseerimisest on olnud juttu juba mitmes lehes nii ja teisiti. Mind hämmastas aga bussifirma GOBus osakonnajuhataja Margus Männiku ettepanek jätta käigust ära liinid, mis sõidavad ainult nädalavahetusel.

Konkreetselt – millised siis? Ainus minule teadaolev liin oli Kuressaare–Paide ja see on ammugi likvideeritud. Kas tegemist on härra Männiku vähese informeerituse või keelevääratusega, sest suur osa bussiliine ei tööta juba praegugi nädalavahetustel. Veeriku, Muhu-Liiva, nr 514 Orissaare–Pöide–Tornimäe–Kõrkvere–Audla–Orissaare, varane Tallinna buss, mis peab läbi sõitma Laimjalast jne.

Kõrkvere kandi rahvast on juba ükskord nuheldud. Sidejaoskond suleti ja kui nüüd bussiliin ka veel suletakse, siis on see kant määratud valitsuse poolt seaduslikult välja surema.

Täissöönu ei tunne teise nälga, ütleb vanasõna, ja tõsi see on. Kui omal on mersu istumise all, siis ei tunneta, kui vajalik on ka kolkaküla läbiv bussiliin.
Lõpuks küsimus: miks peavad külavaheteedel kihutama suured bussid pooltühjalt? Miks ei rakendata nendel liinidel väiksemaid busse? Meie liiklusolusid arvestades, eriti talvel, oleks see igati mõttekas.
S. Rahu Kuressaarest

Samal teemal:
Ühistranspordi tagamine on riigi ülesanne, Toomas Kasemaa, 20. september 2007.
Maavanem nõuab vabandusi, minister öeldust ei tagane, Raul Vinni, 14. september 2007
Saaremaa omavalitsuste liit pole nõus bussiliinide vähendamisega, OS, 13. september 2007
Majandusminister Juhan Parts: Saare maavanem käitus nagu korruptant, Ain Lember, 12. september 2007
Olukord bussiliikluses võib järgmisel aastal halveneda, Ain Lember, 10. september 2007
Bussipileti hind tõuseb ja osa bussiliinidest lõpetab töö, Ain Lember, 4. september 2007
Esmaspäeval arutatakse kriisiolukorda bussiliikluses, Ain Lember, 31. august 2007
Krahh bussiliikluses, Ain Lember, 30. august 2007

Print Friendly, PDF & Email