Miniteaduspäevad toovad Saaremaale Eesti noorteadlased

Novembri keskel korraldab Saaremaa ühisgümnaasium esmakordselt üle-eestilise teaduskonverentsi Saaremaa miniteaduspäevad, mis annab noorteadlastele võimaluse saada tagasisidet oma senisele tööle ja vahetada kogemusi.

Teaduspäevade peakorraldaja, SÜG-i füüsikaõpetaja ja projektijuhi Indrek Peili sõnul oodatakse konverentsile ligikaudu 70 osalejat. Uurimuste autorid esitavad oma tööd suuliselt või stendiettekandena ning vastavad küsimustele, silmapaistvamad saavad auhinna.

Lisaks osalevad noored teadlased erinevates töötubades.
Mõte korraldada teaduspäevad on Peili sõnul küpsenud juba pikka aega. „Kümmekond aastat osalesime viie kooli, lisaks meile Kuressaare gümnaasiumi, Tallinna 32. keskkooli, Võru Kreutzwaldi gümnaasiumi ja Tartu Descartes’i lütseumi, ühisel uurimistööde konverentsil, aga see üritus ammendus,“ avas Peil tagamaid.

Peakorraldaja avaldas lootust, et teaduspäevadest kujuneb traditsioon ning tulevikus pole välistatud ka konverentsi rahvusvaheliseks muutumine.

Registreerimine 16.–19. novembrini toimuvatele Saaremaa miniteaduspäevadele algab 22. oktoobril, täpsem teave pannakse üles Saaremaa ühisgümnaasiumi kodulehele.

Print Friendly, PDF & Email