Linna kavandatav eelarve on tänavusest ligi viiendiku võrra suurem

Kuressaare linnavalitsuses on valminud järgmise rahandusaasta eelarve esimene projekt. Selle kohaselt on linna oma tulubaas käesoleva aastaga võrreldes ligi viiendiku võrra suurem. Kuna käesoleva aasta septembrikuu lõpu seisuga on eelarve tulud aga väga hästi laekunud, ei välista linnaametnikud lisaeelarve vastuvõtmist ka sel aastal.

Kuressaare linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis ütles Oma Saarele, et linnavalitsuse liikmetega on järgmise aasta eelarve esimest projekti juba arutatud. „Esimest korda oleme sel aastal läinud seda teed, et kõigepealt teeme oma tulueelarve valmis,“ märkis Takkis. „Ja kui järgmise aasta kevadeks on täpselt selgunud riigipoolsed eraldised meie eelarvesse, siis võtame kohe vastu ka esimese lisaeelarve nende eraldiste kohta.“

Linnavalitsuse rahandusnõuniku sõnul on esialgsete kavade kohaselt järgmisel aastal Kuressaare linna oma tulueelarve suuruseks 168,6 miljonit krooni. Käesoleval aastal on selleks summaks 142,8 miljonit krooni, mis tähendab, et 2008. aastal on linna oma tulueelarve 25,8 miljoni krooni võrra ehk 18,06% suurem.

Võimalik on ka selle aasta lisaeelarve

Kuna 2007. aasta üheksa kuu jooksul on laekumised linna eelarvesse olnud väga head, siis ei välistanud linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis võimalust, et veel oktoobrikuu jooksul esitatakse volikogule läbivaatamiseks 2007. aasta lisaeelarve.

„Septembrikuu lõpu seisuga oli üksikisiku tulumaksu meile kavandatust laekunud juba 80,6%,“ ütles Takkis. „Kui tulumaksu laekumine ka viimases kvartalis samasuguse tempoga jätkub, siis võib eeldada, et aasta lõpuks on meil ülelaekumist kindlasti umbes kuus miljonit krooni.“

Linnavalitsuse rahandusnõunik lisas, et sajaprotsendilise kindlusega ta seda veel öelda ei julge, kas lisaeelarve sel aastal ka tuleb, kuid kinnitas, et linnavalitsuses on seda teemat arutatud. „Kui me tõepoolest soovime lisaeelarve sel aastal vastu võtta,“ jätkas Takkis, „siis peame selle juba oktoobri lõpus esitama volikogule esimeseks lugemiseks.“

Lisaeelarve vastuvõtmine vähendaks linna rahalisi kohustusi järgmisel aastal. Siinkohal tõi Mai Takkis näiteks, et käesoleva aasta lisaeelarvest oleks võimalik täita kohustused, mis linnavalitsus on volikogu nõusolekul endale võtnud – see on Kuressaare 2. lasteaia 5 miljoni krooni suurune rekonstrueerimiskohustus.

„Linnavolikogu otsusesse on ju sisse kirjutatud, et need kohustused kaetakse kas 2007. aasta lisaeelarve või siis järgmise aasta eelarve laekumistest,“ ütles linnavalitsuse rahandusnõunik.

Print Friendly, PDF & Email