Juhtkiri: Asutuste rahakriis

Juhtkiri: Asutuste rahakriis

 

Mõnedki asutused on jäänud oma rahavarudega sel aastal hätta – tegelikud kulutused ületavad prognoosituid ning eelarvet hakkab kummitama suur ja tühi auk.

Kas hinnad on ootamatult ja palju tõusnud või on tegemist eelarveplaneerijate ettenägematusega? Ilmselt nii üht kui teist. Nüüd on ka Saaremaa ühisgümnaasium avastanud, et vajalike tööde lõpule viimiseks ning laenuintresside maksmiseks ja tagasimaksete tegemiseks oleks vaja linnalt lisatoetust. Teisisõnu – kui kool ei suuda end ise majandada, tuleb appi paluda linnavalitsuse eelarve.

Paratamatult tekib aga küsimus: mille arvelt lisaraha eraldatakse? Ajal, mil räägime sotsiaal- ja hooldusasutuste kehvast seisukorrast, tunduvad koolide järjest uhkemad spordihooned ja puhkeruumid kohati priiskamisena. Muidugi on õpikeskkond ääretult oluline, kuid eks ole seda ka vanade ja väetite elukeskkond. Hinnatõus mõjutab aga kõiki.

Küll oleks tore, kui iga asutus suudaks end nii majandada, et plaanid saaksid ellu viidud olemasolevate ja oma eelarvesse laekuvate vahenditega. Seniks aga linnavalitsusele erapooletut suhtumist abivajajatele abi jagamisel.

Print Friendly, PDF & Email