Tehnikahuvilised noored said kingiks kaks autot

Tehnikahuvilised noored said kingiks kaks autot

 

Reedel anti Silberauto Saare esinduses Kuressaare noorte huvikeskusele üle kaks sõiduautot, mida hakatakse kasutama tehnikaringi töös.

Huvikeskuse direktori Aare Martinsoni sõnul on tegemist küll kasutatud, kuid nii tehniliselt kui ka väljanägemiselt korralike Mitsubishi Golt masinatega.

„Ühe neist muudame ralliautoks,“ märkis Martinson, kelle sõnul on huvi oktoobris algava autoringi vastu suur. Mootorimeelseid poisse asub taas juhendama Toomas Sepp, kes on seda teinud üle paari-kümne aasta, juba ringi algusaegadest peale.

Huvikeskuse koostöö Silber-autoga jätkub ka edaspidi. Ettevõtte Saare filiaali juhi Andres Pästlase hinnangul on autode muretsemine kõige väiksem osa. „Plaanis on poisse ka õpetada,“ avaldas ta lootust huvikeskusest praktikante saada. Martinsoni andmetel töötavad autofirmas mitu noormeest, kes on kunagi huvikeskuse tehnikaringis käinud.

Tulevikuplaanid hõlmavad ka rallimaailma, kuna Silberauto toetab mitmeid tipptasemel autosportlasi ning miks mitte siis kasutada kogemusi ala populariseerimiseks noorte seas.

Lisaks Silberautole toetas noortele autode ostmist Kuressaare linnavalitsus, kes eraldas kevadel huviringi tööks vajaliku masina soetamiseks 50 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email