Murueit viis tütred terviseparki tantsima (1)

Murueit viis tütred terviseparki tantsima

 

Eile jõudsid Kuressaare terviseparki puust tahutud Murueit ja tema kolm tütart. Neli skulptuuri asuvad tervisepargi Marientali tee poolses küljes.

Sealsamas raja kõrval, kus üleval legenditahvel, mis räägib, et just seal võis olla koht, kus Murueit koos muruneidudega tantsu löönud.

Kujude autor on Lääne-Virumaal tegutsev skulptor ja puuraidur Urmas Rauba, kelle ema elab Saaremaal Kõrkkülas. Mõte luua eit ja tütred tekkis mehel möödunud sügisel, kui tervisepargis jalutamas käis.

„Sealsamas raja servas nägin puunotte, millest tegingi esimesed kaks kuju,“ rääkis Rauba, kuid lisas, et kahjuks olid notid mädad ning pragunesid kuivamisel liigselt. „Tegin tühja tööd,“ nentis mees. Aga et linnavalitsus oli ideed juba toetama asunud, siis leiti koos heakorraspetsialisti Kaljo Ellikuga uued sobivamad puutüved.

Eit, mis valmis viimasena, ning üks tütardest on tehtud Vana-Kaarma külast pärit saarest. Kahe õekese jaoks leiti sobivad jalakad Kuressaarest – üks murdus suure tormiga ise, teine ohustas möödakäijaid ning tuli seepärast maha võtta, rääkis Ellik.

Murueite ja tema tütreid tutvustatakse laiematele rahvahulkadele pidulikult pühapäeval, mil tervisepargis toimub suur südamepäev. „Tulge ja lahutage meelt osoonirikkas männimetsas,“ kutsub Ellik.

Print Friendly, PDF & Email