Kuressaare sadamat külastas sel aastal 363 jahti

Lõppeval navigatsioonihooajal külastas Kuressaare sadamat 363 jahti ja kaatrit, mis on 32 aluse võrra rohkem kui möödunud aastal.

Kuressaare sadama sadamakapten Oskar Jõgi ütles Oma Saarele, et kõige rohkem käis sadamas soomlasi, kellele järgnesid sakslased ja rootslased. Suurenenud on sadamat külastanud Eesti aluste arv, samuti kohtab sagedamini šveitsi ja hollandi purjetajaid. Ühe korra on sel hooajal sadamas käinud Prantsusmaa, Kanada ja USA jaht.

Sadam külastatavuse rekord jääb 2005. aastasse, mil Kuressaares käis 411 alust. Kevadel toimunud väikesadamate nõupidamisel tagasilöögi põhjusi uurinud Kuressaare linnavalitsuse spetsialist Karli Valt kuulis soomlastelt, et soome amatöörpurjetajatel on Eesti vetes keeruline navigeerida.

Kui Soome rannikul on kallas lähedal ja põhi sügaval, siis Eesti rannavetes on vastupidi – kallas on kaugel ja põhi sageli väga madal. Soome jahtidel on Eestis olnud palju põhjapuuteid ja kinnijäämisi.

Suurt populaarsust on sadam kogunud autokaravanide parkimisplatsina, sel suvel kasutas sadamat parkimiskohana 250 autokaravani. „Kuna meie asend on sisuliselt linna keskel ja inimesed tahavad käia muuseumides ja spaahotellides, siis on meie parkimiskoht väga populaarne,“ rääkis Oskar Jõgi. Külastajaid jagus pea kõikidest Euroopa Liidu liikmesmaadest, kuid kõige rohkem oli jällegi soomlasi ja sakslasi.

Iga turismihooaja eel hindavad sadamas karavanide vastuvõtutingimusi rahvusvahelised kämpingute organisatsioonid. Viietärnilisel skaalal on Kuressaare sadama parkimiskoht saanud teist aastat järjest maksimaalsed viis tärni. „Meil on olema dušš, saunad, värske joogiveega varustamise ja toidunõude pesemise võimalus, samuti fekaalide äraandmise võimalus,“ loetles Jõgi.

Välismaalastele on meeltmööda, et kogu linn on käe-jala juures. Sakslaste eelistus on Kuressaare linnuse külastamine, soomlastele meeldivad spaahotellid, kus nad naudivad spaahooldust ja käivad ujumas.
Oskar Jõgi sõnul meeldib välismaalastele Kuressaare, eriti õhtusel ajal.

Kuna sadamaala väljaehitamisel on kasutada Euroopa abiraha, siis on paljud avaldanud arvamust, et antud juhul on Euroopa Liidu toetus läinud õigesse kohta. Jõgi sõnul peavad sadama külastajad saarlasi lahketeks ja vastutulelikeks ning avaldavad imestust siinsete inimeste hea inglise keele oskuse üle.

Lõpetuseks tsiteeris Oskar Jõgi sadama külalisteraamatust ühte šveitsi daami, kes on kirjutanud, et ta ei unusta kunagi seda tuledest säravat vaatepilti, kui ta mööda öist kanalit liikus Kuressaare lossi poole.

Print Friendly, PDF & Email