Kiirabitöötaja karjus Kuressaare südalinnas abivajaja peale (26)

Kiirabitöötaja karjus Kuressaare südalinnas abivajaja peale

 

Eile leidis Kuressaare kesklinnas aset juhtum, kus sündmuskohale kutsutud kiirabitöötaja hurjutas karmihäälselt nii maas käpuli olnud abivajajat kui ka kõrvalseisvat kaastundlikku abistajat.

Eile pärastlõunal nägid Tallinna tänav 9 rõdul viibinud lehetoimetuse töötajad, kuidas kesklinna turuväravate juurde sõitnud kiirabiautost hüppas välja kiirabitöötaja, kes abivajajale käratas: „No mis nalja te siin jälle teete!?“
Silmnähtavalt tervisehäire all kannatava vanema naisterahvaga koos kiirabi oodanud proua märkis tagasihoidlikult, et tegemist on ju haige inimesega.

„Haige? Ma tean, et ta haige on, aga mis ta siis kooserdab linna peal?“ ei tundunud meediku jaoks tänaval kokkukukkumine piisava põhjusena hädaabinumbril helistamiseks, selle asemel hurjutas ta mõlemat naist paanika tekitamise eest. Kärkimised kärgitud, võttis kiirabi patsiendi siiski kaasa.

Hiljem, kui ajakirjanik haiglast juhtunule kommentaari küsis, väitis väljakutsel käinud kiirabimeedik, et tema kedagi ei sõimanud, vaid küsis rahulikult, mis on juhtunud.

„Antud patsient on meie vana haige, keda me külastame iga paari päeva tagant,“ ütles kiirabitöötaja, väites, et need, kes arvavad, et ta kellegi peale karjus, pidid millestki valesti aru saama.

Antud juhul nägi sündmust pealt vähemalt neli enda arvates hea kõrvakuulmisega täiskasvanud inimest ning rahulikul toonil suhtlemist ei tabanud neist keegi.

Toimetusele jääb arusaamatuks, kas juhul, kui abivajajale on ka varem kiirabi kutsutud, oleks seekord jäetud väljakutsele sõitmata. Kas iga kaasinimese tervise pärast mure tundvat inimest koheldakse sellise külmuse ja üleolekuga?

Kiirabitöötajate taoline käitumine võib viia selleni, et järgmisel korral ei pruugi kannatanut abistanud proua oma abi enam pakkuda – tema ju ei tea, kas tegemist on kiirabi ammuse „tuttavaga“ või võõra hädasolijaga, kellesse suhtutakse lugupidavalt ja kõnetatakse soojal hääletoonil.

Liise Kallas, Evely Aavik, Eva Kumpas

Print Friendly, PDF & Email