Juhtkiri: Kuningriigi langemine (4)

Juhtkiri: Kuningriigi langemine

 

Torgu vallast oleme viimasel ajal kuulnud peaaegu ainult negatiivse varjundiga uudiseid. Torgu vallas kaotati põhikool. Torgu lasteaed-algkooli ei tule sel aastal ühtki õpilast. Torgu vallavanem esitas lahkumisavalduse.

Kui sajandi alguskümnenditel oli Sõrve poolsaar ülerahvastatud ja igati elujõuline, siis nüüdseks on pilt sootuks teine. Paratamatult on maapiirkondade elu edendamisel oluline roll täita valla eesotsas seisvatel inimestel. Torgus aga vahetuvad viimasel ajal vallavanemad nii tihti, et vallamaja tundub läbikäiguhoovina.

Võimuvõitluse asemel peaks hoopis jõud ühendama, et elu maapiirkondades edasi viia – siis tahaksid ehk inimesed koduvalda tagasi pöörduda või leiavad koha atraktiivse ja elamiskõlbliku olevat uued ja huvitavate ideedega inimesed. Kindlasti ei tohiks inimestest tühjaks jäänud valdasid haarata minnalaskmismeeleolu – kes siia ikka elama tuleb, kellele me siin ikka seda elu edendame…

Kui Torgus jätkub võimu ebastabiilsus ning inimeste äravoolamine, on tulevik tume. Ning kunagisest kuningriigi kuulsusega Torgust jääb järele tühi ja kõle tühermaa.

Print Friendly, PDF & Email