Saare maakonda külastavad rootsi ajakirjanikud

Kuna ülehomme avab lennukompanii Estonian Air regulaarliini Kuressaare ja Stockholmi vahel, siis saabub neljapäeva õhtul Saare maakonda tutvumisreisile rootsi ajakirjanike delegatsioon.

Maavanema nõunik Anu Vares ütles, et praegustel andmetel peaks neljapäeva pärastlõunal Kuressaarde saabuma kolm rootsi ajakirjanikku.
Üks ajakirjanikest, Lotta Svedberg esindab naisteajakirja Amelia.

Ajakirja tutvustuses on öeldud, et see ilmub keskmiselt kaks korda kuus tiraažiga 122 900. Kokku on ajakirja ühel numbril lugejaid umbes 415 000, kes peamiselt elavad Rootsi suuremates linnades – Stockholmis, Göteborgis ja Malmös. Ajakirja põhiliseks sihtgrupiks on naised vanuses 20–25 eluaastat.

Teine ajakirjanik Camilla Lillsebas töötab väljaandes Allt om Resor. See ajakiri pakub oma lugejaskonnale kasulikke fakte ja vihjeid reisivõimaluste kohta kogu maailmas. Väljaande tiraaž on 32 600 ja sellel on umbes 200 000 lugejat (peamiselt naised vanuses 35–65 eluaastat).

Kolmas Saaremaale saabuv ajakirjanik Anita Andersson on vabakutseline ja ta teeb kaastööd Rootsi erinevatele ajalehtedele ja ajakirjadele.

Maavanema nõuniku sõnul kestab rootsi ajakirjanike tutvumisreis pühapäevani ning selle aja jooksul tutvuvad nad kohalike spaade ja peagi valmiva gol-fiväljakuga. „Lisaks korraldatakse neile ekskursioon Kuressaare linnas, Saare- ja Muhumaal, mille käigus ajakirjanikud külastavad näiteks Kaali puhkekeskust, Koguva küla ja Pädaste mõisa,“ märkis Anu Vares. Ka kohtuvad rootsi ajakirjanikud nii Saare maavanema kui ka Kuressaare linnapeaga.

Juunikuu alguses, pärast seda, kui lennufirma Air Baltic avas Riia–Kuressaare lennuliini, külastas Saaremaad 3-liikmeline läti ajakirjanike delegatsioon. Saaremaa Spa Hotellide juhatuse esimees Toivo Ast ütles, et vähemalt nende firma kohta ilmus seejärel Läti venekeelses ja äriringkondadele mõeldud ajakirjas VIP Lounge pikem artikkel.

„Tänu sellele reisile ning lennuliikluse avamisele Riia ja Kuressaare vahel on sel hooajal lätlaste osakaal meie klientuuri hulgas märkimisväärselt kasvanud,“ rääkis Ast, avaldades lootust, et rootsi ajakirjanike eelseisev külaskäik annab samasuguse efekti.

Küsimusele, kas teda ei heiduta asjaolu, et seekord saabuvad Rootsist peamiselt naisteajakirjades töötavad ajakirjanikud, vastas Toivo Ast eitavalt. „Ehk see ongi parem, sest Euroopas on ju kombeks, et naine teeb valiku ja mees maksab,“ märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email