Juhtkiri: Doteerida või mitte (3)

Juhtkiri: Doteerida või mitte

 

Saare maavalitsus plaanib siseministeeriumile esitada ettepaneku riikliku dotatsiooni kaotamiseks Kuivastu–Virtsu liinil, väites, et liin peaks ise majanduslikult omadega välja tulema.

Tundub, et maavalitsus on oma ettepanekut koostades unustanud asjaolu, et teenuse arendamiseks ning investeeringuteks on vaja lisaraha. Saarlaste jaoks nii olulise teema juures ei saa me rääkida reisijatevedu organiseeriva ettevõtte ots-otsaga kokku tulemisest, reisijatena tahame, et laevad sõidaksid, piletit saaks osta mugavamalt ning järjekorrad lüheneksid. Või peaks lisainvesteeringute raha tulema samuti reisija rahakotist, kes niigi peab tulevast aastast pileti eest rohkem maksma, et valitsus saaks aastas ligi 20 miljonit riigieelarvest kokku hoida?

Ehk peaksid maavalitsuse ametnikud ning laevakompanii esindajad korra ühe laua taha kokku istuma ja mõtteid vahetama, enne kui ettepanekud ministeeriumile edastada. Muidu jääb paratamatult mulje, et tehakse otsuseid ja ettepanekuid ilma kogu vajalikku informatsiooni valdamata ja lõppude lõpuks on ikka klient see, kes kannatab.

Print Friendly, PDF & Email