Väinamere Liinid saab 2008. aastal 152 miljonit krooni toetust

Möödunud nädalal valitsuses heaks kiidetud 2008. aasta riigieelarve kava näeb saarte ja mandri vahel parvlaevaliiklust korraldavale Väinamere Liinid OÜ-le ette ligi 20-protsendist toetuse kasvu.

Väinamere Liinid OÜ opereerib nii mandri ning Saaremaa ja Hiiumaa vahel kui ka Saaremaa ja Hiiumaa vahel (Sõru–Triigi liin). Toetuseks parvlaevadega avaliku liiniveo korraldamise eest on ettevõttele kavandatud 152 000 000 krooni ehk 19,78 protsenti toetust rohkem kui mullu.

Vastavalt vedajaga sõlmitud lepingule kasvab laevaliikluse perioodi- ehk püsitasu 2008. aastal tulenevalt palgatõusust ja üldisest hinnataseme kasvust (lepingus arvestatakse tarbijahinnaindeksi muutusega) prognoosi kohaselt 11 miljoni krooni võrra. Olulist reiside arvu kasvu ei planeerita, kuid reisi maksumuse tõusu tõttu kasvab reiside tegemise eest arvestatud tasu samas ulatuses.

Peamine tegur reisitasu kasvu taga on diislikütuse hinna tõus, seda peamiselt aktsiisi tõstmise tõttu. Vähemal määral mõjutab reisitasu ka üldise hinnataseme kasv.

Print Friendly, PDF & Email