FC Kuressaare jalgpallinaised tõusid meistriliigasse

FC Kuressaare jalgpallinaiskond tagas viimase vooru 4 : 2 võiduga JK Nõmme Kalju üle saarlastest jalgpallinaiskonna tõusu Eesti meistriliigasse.

Kuna esiliiga võitnud JK Pärnu II meistriliigasse ei suundu, sai koha endale viimase vooruga neljandalt kohalt teiseks tõusnud Kuressaare naiskond.
Pühapäevase viimase vooru eel oli kõik veel lahtine.

Kahe meistriliiga koha peale pretendeeris kolm naiskonda: JK Nõmme Kalju, Narva Trans ja FC Kuressaare. Kuna saarlannad suutsid nõmmekaid võita ja Narva kaotas liiga võitnud Pärnule, oli üks FC Kuressaare naiskonna eesmärkidest täidetud. Kuressaarlastest olid resultatiivsed Liisi Salong kolme väravaga ja Kateriin Pani, kes lisas ühe värava.

Võistkonna treeneri Margus Kuuse sõnul ei ole veel 100% kindel, kas meistriliigasse ka minnakse. „Võtame asja rahulikult ja mõtleme,” sõnas alles teist hooaega koos mängiva naiskonna treener. „Naiskond oleks ise kohe minemas, nad on selle koha endale välja võidelnud,” kinnitas treener.

Samas tõdes Kuusk, et meistriliiga tase võib noore naiskonna jaoks kohati liiga kõrge olla. „Kuigi jah, Levadia, Flora ja Pärnu on väga tugevad, teistega võiks mängida,” lükkas treener ümber arvamuse, nagu hakkaks naiskond meistriliigasse suundudes saama vaid suureskoorilisi kaotusi. „Meil on ju aega harjutada veel,” lisas Kuusk.

Treener Kuuse sõnul ei ole esiliiga teine koht tema jaoks suur üllatus. „Ma ütlesin juba eelmise hooaja alguses, et minu eesmärk on teha 2009. aastaks FC Kuressaare naiskonnast Eesti meister,” rääkis treener enesekindlalt. „See on küll väga suurejooneline väljaütlemine, kuid praegune seis näitab, et kõik on võimalik.”

Sel hooajal on treeneri sõnul edu üheks võtmeks olnud ka naiskonna parem komplekteeritus. Kui eelmisel aastal tuli ette situatsioone, kus mängijate puudumise tõttu pidi naiskond jooksma väljakule juba avavile ajal, siis sel hooajal taolisi juhtumeid enam ei esinenud.

FC Kuressaare naiskonna saldoks lõppenud hooajal jäi 9 võitu, kaks viiki ja kolm kaotust. Kokku löödi 42 väravat ja endale lasti lüüa üheksa.

Print Friendly, PDF & Email