Toivo Alt: praeguse linnastaadioni alal võiksid olla hotellid (10)

Toivo Alt: praeguse linnastaadioni alal võiksid olla hotellid

 

Täna peaks linnavalitsuses toimuma ümarlaud, kus arutluse all Väike-Roomassaare poolsaare tulevik. Tegemist on alaga, kus praegu asub linnastaadion.

Kuressaare linnavolikogu keskkonna- ja ehituskomisjoni esimehe Toivo Aldi arvates võiks praeguse staadioniala kujundamisse kaasata tulevikus erainvestoreid ja teenida niimoodi raha uue spordiväljaku ehitamiseks.
Toivo Alt ütles Oma Saarele, et tänasel ümarlaual veel mingeid konkreetseid otsuseid ei langetata, lihtsalt tullakse kokku, et vahetada mõtteid selle üle, milline võiks linnastaadioni praegune ala tulevikus välja näha.

„Minu enda seisukoht antud küsimuses – seda pole me erakonnakaaslaste ringis isegi veel arutanud – oleks järgmine,“ rääkis Alt. „Praegu seisame valiku ees, kas me soovime linnale uut, kaasaegsetele nõudmistele vastavat staadioni või lepime sellega, mis meil on – lagunev ning ajast ja arust olemasolev staadion.“

Linnavolikogu ehituskomisjoni esimees märkis, et juhul kui me tõepoolest soovime Kuressaare gümnaasiumi juurde rajada uue ja modernse staadioni, siis linnakassas praegu selleks vajaminevat raha pole. „Kultuuriministeerium on küll lubanud uue staadioni rajamist toetada,“ jätkas Alt, „kuid need on ju vaid lubadused ja kunagi ei saa loota, et riik meile kogu vajamineva raha annab, vajalik on ka linnapoolne omafinantseering.“

Aldi sõnul oleks linnapoolne omafinantseering uue staadioni ehitamiseks umbes suurusjärgus 30 miljonit krooni. „Sellist vaba summat aga linnakassas pole praegu ega saa tõenäoliselt olema ka lähitulevikus, sest raha on vaja ju ka teede korrashoiuks, lasteaedade remondiks ning paljuks muuks,“ rääkis ta.

„Siit ka minu mõte,“ jätkas Toivo Alt, „et praeguse linnastaadioni piirkonna kujundamisse tuleks kaasata ka erainvestoreid ja niimoodi teenida linnakassasse uue staadioni rajamiseks vajaminev raha.“ Aldi enda sõnul näeks ta tulevikus praeguse linnastaadioni alal hotelle ja miks mitte ka promenaadi, kus linnaelanikel oleks võimalik jalutada.

„Tõsi, hetkel oleme me halvas olukorras, teame ju, mis meie kinnisvaraturul toimub,“ ütles linnavolikogu ehituskomisjoni esimees. „Kuid võtkem arvesse, et ideekonkursi korraldamine antud küsimuses ja seejärel detailplaneeringute koostamine võtab ju aega ning nende aastate jooksul võib olukord muutuda paremuse suunas.“

Samas häirivad Toivo Alti ajakirjanduses juba kõlanud süüdistused – tema sõnul on need peamiselt tulnud opositsioonis olevate keskerakondlaste ridadest – selle kohta, et reformierakondlased soovivad linna magusat mereäärset maatükki omadele maha parseldada. „Minu huvi siin on vaid see, et teenida linnale raha uue staadioni rajamiseks,“ ütles Alt.

Print Friendly, PDF & Email