Maavanem tühistas bussiliini lühendamise

Saare maavanem Toomas Kasemaa tühistas tema puhkuse ajal maasekretäri (maavanema ülesannetes) poolt välja antud korralduse, mis nägi ette Kuressaare–Hirmuste–Kuressaare bussiliini lühendamise.

Algselt nägi väljastatud korraldus ette antud liini lühendamist selliselt, et liinist jääks välja Pidula piirkond. Kohe asus otsuse vastu protesteerima Kihelkonna vallavanem Jüri Saar, kes nimetas Oma Saares maavalitsuse taolist käitumist inetuks, kuna Kihelkonna vallaga, kus on mainitud liini lõpp-peatus, ei olnud eelnevalt konsulteeritud. Tekkinud olukorras muutunuks võimatuks nelja lapse edasine käimine Kärla põhikoolis.

Maavanem Toomas Kasemaa tõdes, et korralduse tühistamisotsuse põhjuseks oligi, et kõigi osapooltega ei olnud eelnevalt nõu peetud.

„Tühistasin otsuse, põhjuseks on Kihelkonna vallaga kooskõlastamise puudumine. See [liini lühendamine] oli bussiettevõtja ja Kärla valla ettepanek,” põhjendas Kasemaa. Tema sõnul ollakse praegu liinide hõrendamise, lühendamise ja ärajätmise suhtes sundseisus. Seda ei saa nimetada planeeritavaks liinide optimeerimiseks.

„Optimeerimine peab algama uuringust, mis teeks selgeks inimeste liikumisvajadused, ja selle järgi määratakse siis ühistranspordi ajad ja marsruudid. Optimeerimine ei tähenda liinide vähendamist, neid võib ka juurde tulla, liinid võivad muutuda nii ajaliselt kui ka geograafiliselt,” selgitas maavanem.

Print Friendly, PDF & Email