Juhtkiri: Tuulikud atraktiivsemaks

Juhtkiri: Tuulikud atraktiivsemaks

 

Tuulikuid peetakse maaleiva ja koduõlle kõrval üheks Saare- ja Muhumaa sümboliks. Kui 19. sajandil oli oma veski peaaegu igal suuremal talul, siis praegu saab veski tööd jälgida ainult Muhus Eemu tuulikus, üks olulisemaid turismiatraktsioone Saaremaal on aga Leisi vallas asuvad Angla tuulikud.

Mitmed omavalitsused on läinud seda teed, et on valla territooriumil asuvad ajaloomälestised rendile andnud. Nii on aastaid toimitud ka Leisi vallas. Tänasest lehest loeme, et Angla tuulikutele hakatakse otsima uut rentnikku, kes arendaks turismiobjekti selliselt, et tuulikud oleks turistide jaoks atraktiivsemad. Hetkel käib arutelu tingimuste üle, mida uuele rentnikule lepingusse kirjutada.

Iga vald on huvitatud, et turiste käiks ning nad kulutaksid kohapeal võimalikult palju raha. Siit ka oht, et rentnike põhihuvi piirdub võimalikult suure raha teenimisega ning objekti ajalooline väärtus jääb tahaplaanile. Säärase ohu vältimiseks saab aga just omavalitsus panna rendilepingusse tingimused, mis tagaksid selle, et ajaloolised objektid oleksid igati korda tehtud ja hoitud. Mitte ainult turistidelt raha väljapressimiseks, vaid kui meie ajaloo sümbol.

Print Friendly, PDF & Email