Kuressaare linna ülekäigurajad on uuendamata (8)

Ehkki kooliaasta on täies hoos, on Kuressaare linna ülekäigurajad kas poolikult ülevärvitud või täiesti uuendamata.

Kuressaare linnainseneri Madis Piheli sõnul värviti ülekäigurajad suvel küll üle, kuid hiljem on teid pinnatud. Seetõttu on kohti, kus nädal pärast värvimist on ülekäigurajad juba tuhmunud, sest autorattad on kaasa vedanud pinnatud teekatte pigi.

Uuesti värvimist on takistanud vihmased ilmad. „Kahte ülekäigukohta, millest üks asub Kalevite Kodu juures, me ei hakanud värvima, kuna sinna on planeeritud tõstetud ülekäigurada, mis asuks teepinnast kõrgemal ja tagaks turvalisuse, kuna autojuht on seal sunnitud hoo maha võtma,” rääkis Pihel, lisades, et niipea kui ilm lubab, värvitakse ülekäigurajad uuesti üle. „Perspektiivis peaks ülekäigurajad uutel teedel tulema juba plastikkattega värvi asemel, kuid see eeldab head teed,” märkis Pihel.

Maanteeameti liiklusohutuse osakonna juhataja Raul Romi sõnul peaks ohutuse tagamiseks kasutama ülekäigurajal kõiki vahendeid, mis selle märgatavaks teeksid, kuid esmatähtis on siiski liiklusmärkide olemasolu.
Ka Saarte teedevalitsuse liikluskasvatuse spetsialisti Maiu Välbe sõnul on olulisim, et paigaldatud oleksid liiklusmärgid ja parema nähtavuse tagamiseks lisatud neile neoonääris.

Print Friendly, PDF & Email