Juhtkiri: Sebrad korda! (2)

Juhtkiri: Sebrad korda!

 

Kuressaare elanikud on mures, sest kuigi kooliaasta on alanud, ei ole kõiki jalakäijate ülekäiguradasid tänavu üle värvitud. „Sebrad“ on mõne käidavama koha peal ikka väga kulunud moega.

Jalakäijad on liikluses alati nõrgem pool, seega peaks nende ohutuseks paigaldatud liiklusmärgid ja vöötrajad olema korras ning märgatavad. Tänava ületamine on kultuuritute autojuhtide tõttu niigi riskirohke ettevõtmine, eriti alles kooliteed harjutavatele lastele.

Maanteeameti andmetel sai 2006. aastal liikluses jalakäijana kannatada 133 last, kusjuures enamik nendest liiklusõnnetustest toimub valge ajal ja linnaliikluse tingimustes. Hästi silma hakkav ülekäigurada paneb ehk autojuhi kiirust alandama ning jalakäijate suhtes tähelepanelikum olema.

Eile kirjutati ajalehtedes, et Viljandis katsetab ärimees ülekäiguradadele paigutatud helkureid. Tallinnas on proovitud asfaldisse freesitud valgusteid, mis ei pidanud paraku vastu. Kõige lihtsam ning eeldatavasti ka odavam vahend, millest peaks alustama, on aga valge värv ja pintsel!

Print Friendly, PDF & Email