Maavanem nõuab ministrilt laimu eest vabandamist (3)

Maavanem nõuab ministrilt laimu eest vabandamist

 

Saare maavanem Toomas Kasemaa ütleb oma kirjas majandus ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile, et tema 12. septembri Oma Saare artiklis korruptandiks nimetamine on tõsine süüdistus ning nõuab ministrilt vabandamist või asjale teenistusliku juurdluse käigu andmist.

Avaldame siinkohal Saare maavanema Toomas Kasemaa kirja minister Juhan Partsile.

Lugupeetud minister Juhan Parts

12. septembri Saaremaa päevalehes Oma Saar ilmunud usutluses süüdistate mind korruptiivses käitumises.

Korruptsioon on kriminaalkuritegu ning Teie väljaöeldu on väga tõsine süüdistus, mistõttu pöördun Teie poole ettepanekuga esitada Teile teadaolev informatsioon minu kui maavanema korruptiivse käitumise uurimiseks politseile või regionaalministrile teenistusliku järelevalve teostamiseks. Kui te politseile või regionaalministrile avaldust ei esita, siis ootan Teilt vabandust selle eest, et Eesti Vabariigi ministrina otsustasite riigi huvide eest seisvat maavanemat avalikult laimata.

Lugupidamisega

Toomas Kasemaa
Saare maavanem

Minister Juhan Parts nimetas maavanemat korruptandiks ja tema käitumist maakonna bussiliinide käigushoidmisega seotud lisaraha taotlemist korruptiivseks tegevuseks. Partsi ütlused ilmusid 12. septembri Oma Saare artiklis “Majandusminister Juhan Parts: Saare maavanem käitus nagu korruptant.”

Print Friendly, PDF & Email