Piret Pihel: Kuressaare linnas on turg erakoolile olemas (3)

Piret Pihel: Kuressaare linnas on turg erakoolile olemas

 

Kuressaare linna volikogu hariduskomisjoni esimees Piret Pihel on välja käinud mõtte, et oleks aeg avada linnas eralasteaed-kool.

„Turg selleks on olemas,“ ütles Pihel ning imestas, et ükski ettevõtlik inimene ei ole erakooli veel avanud. Erakooli vajadust põhjendab ta sellega, et lapsevanemad, kelle võsukesed on lasteaiakoha järjekorras, tahaksid ehk valida, kuhu oma lapsed panna.

Pihel rõhutas, et tema idee järgi on kindlasti vajalik nii lasteaed kui ka kool, sest siis kasvatab lasteaed ise koolile õpilased. Mitmeklassiline võiks säärane kool olla, sõltub Piheli hinnangul eestvedajatest.

Tugevate juhtide vajadust haridusasutuse eesotsas näeb ka Kuressaare linna haridusnõunik Õilme Salumäe. Eraharidusasutuste rajamise juures on tema hinnangul raha ja ruumide küsimus kõige lihtsam, keerulisem on leida sobival hulgal sobivas vanuses lapsi.

„Lasteaiaga on lihtsam, seal võib avada eri vanuses lastele ka ainult ühe rühma,“ selgitas Salumäe. „Kooli puhul tekib järjepidevuse küsimus.“

Haridusnõunik peab uue kooli puhul oluliseks ka oma turuniši leidmist, et teistest eristuda.

Salumäe sõnul ei oleks linnal initsiatiivi vastu midagi, kui ettevõtmine oleks hästi läbi mõeldud. „Kooli rajamine ei ole rätsepatöö, et oi, see ülikond läks untsu,“ tõi Salumäe näite.

Print Friendly, PDF & Email