Reformierakond: opositsioonil pole umbusaldamiseks põhjust

Kuressaare linnavolikogu plaanile avaldada linnavalitsusele umbusaldust seoses Kuressaare ooperipäevade korraldamiseks eraldatud toetusega, vaidlevad vastu kohalikud reformierakondlased, väites, et ka opositsioon hääletas ooperipäevade korraldamiseks raha eraldamise poolt. Isegi soovides tõsta seda summat 350 000 kroonini.

Näide opositsiooni tööstiilist

Reformierakonna Kuressaare osakonna esimehe Anton Terase sõnul näitab taoline käitumine opositsiooni tööstiili. „Näide opositsiooni tööstiilist on Arvo Aderi poolt eelmise linnapea (Jaanus Tamkivi – toim) vastu esitatud kohtuasi, mis lõppes mitmes kohtuastmes nii, nagu ta lõppes. Mis (praegune algatus – toim) näitab, et opositsiooni tööstiil ei ole muutunud. Ja koalitsioon tegutseb ju ikka ainult linnakodanike huvides,” viitab Teras.

Samas soovitab Teras opositsioonil tagantjärgi uuesti tutvuda volikogu istungite protokollidega, kus nähtub, et otsus ooperipäevi toetada võeti volikogus vastu ühehäälselt. Protokollidele tuginedes saab tagasi vaadates selgeks, et toetussumma suurendamise linnaeelarves 150 000-lt 250 000-le kroonile kiitsid heaks nii volikogu kultuuri- kui ka rahanduskomisjon.

Puudujäägid korralduses

Kuigi tol korral oli juba teada, et ürituse korraldamisega on seotud võlad, küsis opositsioon tol istungil, kas ei oleks mõttekas suurendada linnapoolset toetussummat isegi 350 000 kroonini. Volikogu oma otsusega mingeid eritingimusi linnale lepingu sõlmimiseks ei seadnud.

Teras nendib, et ooperipäevade korraldamises on olnud puudujääke. „Samas on kogu aeg näha olnud, et see korraldustoimkond ei ole mitte kõige professionaalsem. Loodame, et nüüd hakkab see asi realiseeruma teises suunas,” ütles Teras, kelle arvates ongi opositsiooni ülesandeks olla koalitsiooni valvekoer.

Isamaa ja Res Publica Liidu Kuressaare osakonna juhi Toomas Takkise sõnul ei ole nende erakond seda küsimust arutanud ja asjade edasise käigu ennustamisega ta tegeleda ei sooviks.

Palusid pikendust

Eraldatud 250 000 krooni MTÜ Operfest Kuressaare linnavalitsusele siiani tagasi maksnud ei ole, kuigi tähtaeg oli juba 29. august. Küll aga saatis Operfest linnavalitsusele kirja, paludes selle nädala lõpuni pikendada aruande tähtaega, kus selgitatakse, milliseid makseid on linna poolt eraldatud rahaga tehtud ooperipäevade ettevalmistamise perioodil.

Print Friendly, PDF & Email