Kuressaare Veevärk kavatseb küsida valdadelt renditasu

Möödunud nädalal nentis AS Kuressaare Veevärk nõukogu, et uute aktsionäride kaasamine kogu maakonda hõlmava veeprojekti realiseerimiseks on viinud ettevõtte kahjumisse.

Kuressaare Veevärgi juhataja Illar Noot selgitas Oma Saarele, et aktsionärideks astudes andsid omavalitsused kohaliku veevärgi põhivarad üle Kuressaare Veevärgile, kes need vastavalt lepingule samas valdadele tasuta rendile andis.

Kuigi osutatud veevärgiteenuse eest koguvad raha vallad, jäi pärast põhivarade ülevõtmist Kuressaare Veevärgi kanda ka nende kulum, mis tänavu esimesel poolaastal oli 1,173 miljonit krooni.

„Me ei saa praegu valdadest mingisugust raha. Mitte sentigi,“ ütles Noot, kelle sõnul kavatseb Kuressaare Veevärgi juhatus teha valdadele ettepaneku sõlmida uus rendileping. Vara tasuta rendileandmise asemel näeks see ette renditasu vastava valla poolt ettevõttele üle antud põhivara kulumi suuruses summas.

Samas avaldas Noot arvamust, et renditasu maksmine võib valdadele osutuda raskeks koormaks.

„ Väiksemaid omavalitsusi doteerimata ei saa ka edaspidi hakkama. Küsimus on, kas seda peaks tegema riik või leiab vahendid vald,“ sõnas Noot.

Print Friendly, PDF & Email