Juhtkiri: Uued tuuled Saaremaa turismis (1)

Kuressaare linna turismi peaspetsialisti Karmen Paju sõnul ei külasta Saaremaad enam nii palju soomlasi kui varem. Kohalikul turismimaastikul on see kindlasti oluline trendimuutus, sest meie saart külastavatest turistidest on eakad soomlased alati moodustanud märkimisväärse osa.

Soomlaste arvu vähenemisel on mitu põhjust. Esiteks tõsiasi, et need soomlased, kes Eestit „Saaremaa valsi” tõttu külastasid, on liialt vanaks jäänud või manalateed läinud.

Teiseks, noored soomlased puhkavad parema meelega soojal maal, seda enam, et odavlennufirmad pakuvad soodsaid lennuhindu, või naudivad spaamõnusid, mis on olnud soomlaste põhiline Saaremaale meelitaja, hoopis kodumaal.

Kolmandaks, Eesti hinnad ei ole enam piisavalt madalad ning alkohol on tublisti kallimaks läinud – seega ei ole Eesti ega Saaremaa näol enam tegemist soomlaste lemmiksihtkohaga. Neljandaks – Saaremaa turismiturg on ehk liialt orienteeritud ühele turismigrupile, nostalgilistele soome pensionäridele.

Et Saaremaa ei meelitaks ainult tuttava meloodia ja soodsate hindadega, vaid sellega, et siin on midagi avastada ja nautida igaühel, tuleb Saaremaa turismitoodet edasi arendada ja atraktiivseks muuta erinevatele sihtgruppidele.

Statistika näitab, et üldiselt Saaremaad külastavate turistide arv siiski kasvab – loodetavasti jõuavad kohalikud turismiarendajad nende soove kiiremini ära aimata, kui nende huvi Saaremaa vastu langeda.

Print Friendly, PDF & Email