Kommentaar: Kohalike omavalitsuste kooli alguse toetused

1. klassi minejatele on väga erinevad, tõi välja 23. augusti Maaleht. Kuidas on lood teie vallas?

Muhu valla haridus-, kultuuri- ja sotsiaaljuht Arvo Vaga:
Muhu vald maksab toetust 2000 krooni lapse kohta, praegustel andmetel tuleb I klassi seitse last. Lapsevanemad saavad toetuse kätte 1. septembril. Kindlasti on olukord peredes erinev, aga ranitsatoetust maksame võrdsetel alustel.

Kihelkonna valla sotsiaalnõunik Helme Laidma:
Sel sügisel läheb Kihelkonna vallast I klassi kuus last. Vastav toetus  planeeritakse eelarvesse järgmisel aastal, kuid summat ei ole veel kindlaks määratud. Sel aastal nagu ka eelnevatel aastatel teeme lastele kingituse. Lapsi aidata ja toetada on igati tore ja vajalik.
 
Laimjala valla sotsiaalnõunik Ellen Sepp:
Laimjala vallas on ranitsatoetus 400 krooni lapse kohta. I klassi minejaid on meie vallas sel aastal kaks, ranitsatoetus on aga mõeldud ka põhikooli, gümnaasiumi ja põhikooli baasil ametikoolis õppivatele lastele.

Kärla valla sotsiaalnõunik Gerta Vaik:
Hetkel Kärla vallas ranitsatoetust ei maksta, kuid järgmisel volikogu koosolekul plaanime seda arutada. Meil on aga koolitoetus vähekindlustatud peredele avalduste alusel, 1000 krooni aastas lapse kohta koolitarvete jms ostmiseks.

Leisi valla sotsiaaltöötaja Irja Aardam:
Leisi vald maksab 1000 krooni ranitsatoetust Leisi keskkooli direktori käskkirja alusel. Toetust saavad 1. klassi minevate laste pered, sel aastal läheb meie vallast 1. klassi kuusteist last.

Print Friendly, PDF & Email