Saarlane aitas Gerd Kanteri maailmameistri tiitlini

Saarlane aitas Gerd Kanteri maailmameistri tiitlini

 

Saarlasest füsioterapeut Indrek Tustit oli üks neist, kes aitasid Gerd Kanteri Osakas toimuvatel võistlustel meeste kettaheite maailmameistritiitlini. Tustit ise arvab, et ta tegi lihtsalt oma tööd. Nii hästi kui oskas ja suutis.

Teisipäeval tulemusega 68.94 esimese eestlasena kettaheite maailmameistriks tulnud Kanteri üks peamisi abilisi on treeneri kõrval massööri kohuseid täitev Indrek Tustit. Osakas viibiv saarlasest füsioterapeut ütles Oma Saarele, et suurimat närvikõdi pakkus just eelvõistlus, kus Kanter suutis edasipääsu lunastada alles viimase katsega.

Oma erialast hinnangut andes kinnitas Tustit, et füüsiliselt on Kanter parimas vormis. „Heades tuuletingimustes tehtud tehniliselt hea heitega peaks Gerd tegema uue isikliku rekord,” arvas Tustit, kes finaalis oli Kanteri tulemuseks ennustanud 72 m.

Ka sellest tulemusest ei oleks Tustiti hinnangul pruukinud kullaks piisata, kuid läks teisiti. „Alekna vigastusest keegi ei teadnud, kuid ta on ohtlik mees ka siis, kui enne viimast katset on tal vaid 65 m kirjas,” ütles Tustit. Saarlase arvates oleks pronks olnud juba läbikukkumine.

Võidujärgseid emotsioone Tustitil oma sõnul peaaegu ei olnudki. „Oli lihtsalt tunne, et nüüd on see läbi. Kuld käes, lõpuks. Samal hetkel tekib ainult mõte, et järgmiseks on vaja veel kolm võistlust teha ja siis on olümpia-aasta,” kirjeldas saarlane oma tundeid pärast Kanteri kullavõitu.

Lõplik teadmine, et midagi suurt on korda saadetud, jõudis Tustiti sõnul kohale alles järgmisel päeval: „Jube hea tuju oli järgmisel päeval.”
Oma osa tiitlivõidus Tustit siiski üle ei tähtsustaks. „See on Gerdi tiitel ikkagi. Mina tegin oma tööd nii, nagu oskasin ja suutsin.”

Print Friendly, PDF & Email