Meelis Sepp: Eesti põllumajandus tõuseb jalgadele

Meelis Sepp: Eesti põllumajandus tõuseb jalgadele

 

OÜ Saare Saba ja Sarved üks omanikest ja juhatuse liige Meelis Sepp ütleb, et ta on võrreldes teistega oskustelt ikka rohkem hobipõllumees. Hariduselt tööõpetuse õpetaja ja ametilt Kärla vallavanem arvab siiski, et raskemad ajad Eesti põllumajanduses on möödas ning nüüd läheb kõik tõusuteed.

„Juulis ma heina ju tegema ei hakka,” lausub Meelis Sepp selle tõestuseks, et põllumehe ametis on kõik väga täpselt paigas. Et mis ja millal. Sellevõrra oleks tema arvates linnas kontoriroti tööd tehes kindlasti lihtsam, kuid tugevad juured ja oma firma ei luba mõeldagi elukeskkonna vahetamisele.

Ise peab rahul olema

Lisaks 50-pealisele piimakarjale tegeleb OÜ Saare Saba ja Sarved ka teravilja- ja linakasvatusega. „Tegevust tahame ikka laiendada, kari peaks nii 150-pealiseks kasvama,” kinnitab Meelis Sepp. Nendib ise, et sellisel tasemel firmaga tegelemine on ikka juba rohkem äri kui hobi. Samas arvab Sepp, et väiketalupidamine täiesti ära ei kao kunagi, ehkki paari lehma ja natukese maaga suurte firmadega äriliselt võistelda ei anna.

Hea põllumehe teeb põllumehest Sepa arvates see kui inimene ise oma tegemistega sõber on: „Kui vend on oma toimetamistega rahul ja need õnnestuvad.” Õnnestumise mõõde on aga igaühe jaoks erinev. „Mõnele on hea kasum 1 kroon, mõni tahab saada tuhat, mõni miljon.” Sepa olemusest kumab tundmus, et mees ise on oma tegemistega rahul ning sammub õigel teel.

Näitavad põõsast näpuga

Pärast viimaseid valimisi sai Sepp enda kanda ka Kärla vallavanema ametiposti. Enne selle vastuvõtmist kaalus ta pikalt, kuna see tähendas ajavõtmist põllumajandusega tegelemise arvelt. „Eks ta selline lükata-tõmmata amet ole, keegi kätt just külge ei pane, aga põõsa tagant näpuga näitajaid on küll. Et oh vaata, mis see nüüd tegi,” räägib Sepp. Põllumehe amet vallajuhi ametis suurt kasutegurit ei loo. „Maareformide ja muude selliste protsesside otsi hakatakse kokku tõmbama ka juba,” selgitab Sepp.

Meelis Sepp on käinud ka linnas kontoritööd tegemas, kuid nüüd teda maatööde juurest enam ära ei too. „Kui ikka eluaeg oled nende maa-asjadega tegelenud ja firma on tööle pandud, siis enam ära ei lähe. Juured on liiga tugevad,” kinnitab Sepp.

Põllumajandus tõuseb tuhast

„Seda nad tegelikult tegid jah,” kõlab Sepa arvamus väitest, et esimesed iseseisvumisjärgsed valitsused tõmbasid Eesti põllumajandusele vee peale. Kuid nüüd on see majandusharu jällegi tõusuteel. „Praegu tegutsevad edukalt ikkagi need, kes tolle kriisiaja on üle elanud,” räägib Sepp. „Eestist võib täiesti saada põllumajandusriik,” mõtiskleb talunik Sepp.

Ülo Kannisto, Kärla vallavolikogu liige:

Meelis on väga suhtleja inimene ja suhted kohalike inimestega on tal head. Ta aitab inimesi alati, kui neil väiksemaid probleeme on. Põllutöödega näiteks. Kandidaat vale küll ei ole. Ta on noorest peale asjalik poiss olnud.

Vallavanemana on ta samuti väga tegus, on palju häid otsuseid teinud. Oma kodukohas on ta populaarne, annab inimestele tööd ja maksab ka palka.

Print Friendly, PDF & Email