Juhtkiri: Kus on linna raha? (1)

Kuressaare linn ootab Kuressaare ooperipäevade korraldajalt tagasi toetuseks eraldatud 250 000 krooni, kuna sel aastal ooperipäevi majanduslikel põhjustel ei toimunud. Kell kukkus eile.

Ooperipäevad on toimunud 8 aastat ning selle aja jooksul on üritusega kaasas käinud ka rahalised probleemid. Sellele vaatamata otsustas linn siiski ka sel aastal ooperipäevade toimumist toetada. Veel juunis lootis linnapea Urve Tiidus, et rahaga seotud küsimused enne määratud tähtaega lahenevad.

Miks linn üldse toetas niigi pankrotiohus olevat üritust? Sellele on vastatud meie leheveergudel, et linn on teinud seda ka eelnevatel aastatel ja alati vastu saanud suurepärase ürituse. Seda küll, aga kas mitte võlausaldajate petmise hinnaga?

Kindlasti on Kuressaare ooperipäeva tänuväärne üritus ning suur kultuurisündmus. Küsimus on aga korraldamises ning rahaasjade läbipaistvuses. On petetud paljusid toetajaid ja koostööpartnereid. On eraisikuid, kes ooperipäevade korraldajate toetamiseks on võtnud kaela laenud ja nüüd sunnitud lisatööga need tasa teenima.

Nüüd on ekslema läinud 250 000 krooni linna raha, mille tagasisaamine hetkel teadmata. Mis sellest summast sai? Linn võib küll raha ooperipäevade kaubamärgi müügist tagasi saada, kuid keegi on saanud veerand miljonit krooni praktiliselt mitte millegi eest.

Print Friendly, PDF & Email