Märts toob Saaremaale Karumustika valla

Märts toob Saaremaale Karumustika valla

 

2008. aasta märtsis tähistab Saaremaa omavalitsuste liit (SOL) oma 15. sünnipäeva. SA Kuressaare Teater on võtnud nõuks tähistada seda etendusega „Pöörane päev Karumustika vallamajas“.

Etenduse autori ja lavastaja Tõnis Kipperi sõnul tegi ettepaneku tähtpäevaks lavastus teha SOL-i büroo direktor Jüri Pärtel. „Ettepanek tundus ahvatlev ja eks omavalitsuste liit ole maakonnas teatritegevust ka jõudumööda toetanud. Miks siis mitte nende tähtpäeva teatraalselt ära märkida,” arvas Kipper.

Autori sõnul on näidendi tekst põhimõtteliselt valmis ja näitlejatega läbirääkimised alanud.

Et päris sobivat materjali silma ei hakanud, otsustas Kipper selle ise valmis kirjutada. „15 aastat on piisavalt pikk ja pööraselt põnev aeg. Iga omavalitsus võiks oma elust mitu näitemängu kirjutada,” lausus Kipper, märkides, et materjalist juba puudust ei tule.

“Siiski pole näidend ühegi konkreetselt eksisteeriva valla kroonika. Karumustika vald on sündinud autori fantaasiast,” avaldas autor, kuidas tekst sündinud. „Tegelikult võiks selline Karumustika vald kusagil ka tõesti olemas olla,“ muigas Kipper ning lisas, et kokkulangevused päris sündmuste ja reaalselt eksisteerivate isikutega on täiesti võimalikud.

„Pöörane päev Karumustika vallamajas“ on lugu sellest, kuidas Karumustika vallamajas saab mõni päev pärast kohalike omavalitsuste valimisi ametisse uus vallavanem. Tema jutule tahab tulla kõiksugust rahvast, lisaks on kohal külalised valla sõpruspiirkonnast Indias, televisiooni võttegrupp teeb vallast saadet ja juhtub muudki, mis päeva tõeliselt pööraseks muudab. Etenduses on ka laulu ja tantsu.

Näiteseltskond on veel lahtine. Läbirääkimised käivad, ent kui kõik hästi läheb ja soovitud näitlejad nõusse saadakse, näeb laval näiteks Lea Kuldseppa, Merike Merilod, Mait Merivaldi, Urmas Lehtsalu, Mati Talvistut ja Anne Veesaart. Konkreetselt ära öelnud ei ole ka linnapea Urve Tiidus, keda lavastaja Kanal 4 reporterina näeks.

Print Friendly, PDF & Email