KOMMENTAAR: Kuidas suhtute koolide pingeritta seadmisse riigieksamite tulemuste põhjal?

Saaremaa ühisgümnaasiumi inglise keele õpetaja Reet Lulla: Tegelikult on nii, et räägitagu mis tahes, kõik vaatavad seda. Sisuliselt tahaks muidugi rohkem infot saada.

Kui oma kooli tulemused on head, on kõik õnnelikud, kui läheb halvasti, saab vigu analüüsida. Õpetajatel omavahel mingit näpuga näitamist küll ei ole. SÜG-l läheb hästi, tavaliselt on tulemus olnud näiteks inglise keele riigieksami puhul vähemalt 10 punkti vabariigi keskmisest kõrgem, kuid alati oleneb keskmine tulemus ka näiteks eksamitegijate arvust.

Õpilased ise on pingereast väga huvitatud, neid see pigem motiveerib. See on tähtis ka tagasiside saamiseks. Selge on see, et absoluutne tõde see ei ole, pigem võrdlusmoment.

Vabariiklikke tulemusi vaadatakse ikka ka, aga olulisem on võrdlemine kohalike konkurentidega. Inimene tahab teada tulemust, samas annab see häid ideid õpetajale näiteks riigieksami ettevalmistuskursuse koostamiseks.

Tulemuste nägemine tekitab õpilastes hasarti, pingerida motiveerib neid, tekitab huvi osaleda ka riigieksami ettevalmistuskursusel. Minu arvamus on positiivne, las see pingerida olla.

Print Friendly, PDF & Email