Kaarmise järve puhastamine on küsimärgi all

Natura alal asuva Kaarmise järve puhastamise projekt sai tagasilöögi, kuna ekspert loobus töö liigsele mahukusele viidates projekti keskkonnamõjude hindamisest.

Ekspert Nikolai Laanetu ütles Oma Saarele, et ta loobus Kaarmise järve saneerimisprojekti keskkonnamõjude hindamisest, kuna ei ole võimeline täitma Saaremaa keskkonnateenistuse seatud tingimusi.

„Need tingimused on kõik põhjendatud, aga nende täitmist ei saa nõuda keskkonnamõju hindajalt, sest ma ei suuda seda täita. Nõutud andmeid tuleks küsida arendajalt või vastavatelt keskkonna- ja teadusasutustelt,“ rääkis Laanetu.

Kaarma abivallavanem Kairi Niit ütles, et vald otsib praegu uut keskkonnamõjude hindajat, kes suudaks kokku panna ekspertgrupi.

Probleem on selles, et algselt pidi keskkonnamõjude hindamine maksma 60 000 krooni, nüüd on maksumus aga mitu korda kallinenud. Praeguse seisuga on Kaarma vallal keskkonnamõjude hindamise läbiviimiseks aega aasta lõpuni, mil lõppeb KIK-iga sihtfinantseerimise lepingu sõlmimise tähtaeg.

Samas on Nikolai Laanetu seisukohal, et nii töömahukas hindamisprotsess võtab aega mitu aastat. „Muidugi on võimalik KIK-ilt lepingu sõlmimiseks pikendust taotleda, aga enne peame selgitama, kes ja kui suure raha eest seda teeb,“ lausus Kairi Niit. Projekti saatus selgub ilmselt kuu aja jooksul.
KIK eraldas Kaarma vallale 5,2 miljonit krooni Kaarmise järve puhastamise esimese etapi töödeks.

Kaarma vald tahab 2010. aastaks kujundada praeguseks kinni kasvanud 11 ha suurusest järvest uue puhkeala. Järv asub Kaarma ja Kärla valla piiril 14 km kaugusel Kuressaare linnast.

Print Friendly, PDF & Email