Tragöödia Torgus: joomisest segi naine saatis ämma tulesurma (7)

Tragöödia Torgus: joomisest segi naine saatis ämma tulesurma

 

Alkoholi liigtarbimise tõttu mõistuse kaotanud naine süütas põlema elumaja kõrvalhoone, kus põles elusalt sisse silmanägemise kaotanud 81-aastane invaliid.

„Jah, panin küll põlema, mis siis?“ karjus silmnähtavalt purjus Hedvig Kullamaa põlengut uudistama tulnud inimeste kuuldes. Mahapõlenud suvetoast avastatigi tuha ja põlenguprahi alt tules moondunud surnukeha. Kohale tulnud politseiuurija lasi Hedvigil asjad kokku pakkida ja toimetas ta uurimise alla.

Torgu vallas Mõisakülas puhkenud tulekahjust sai häirekeskus teate reedel kell 16.26, pärast seda kui majaomanik, süütamises kahtlustatava Hedvigi abikaasa Paul Kullmaa sellest kohalikule abikomandole teatama tuli.

„Paul jooksis suure kisaga minu juurde ja ütles, et ema maja on leekides, Hedvig pani jälle põlema,“ rääkis Oma Saarele Torgu valla elanik Luule Aadussoo, kelle abikaasa Peeter juhib kohalikku pritsimeeste komandot. Põleva maja juurde Paul ise tagasi ei läinud, vaid kadus ööpäevaks metsa. Hiljem on Paul rääkinud, et tulekahju puhkedes ta magas ning ärkas tugevate praksatuste ja paukumise peale.

Kohaliku pritsimehe Peeter Aadussoo sõnul kulus nende tuletõrjeautol sündmuskohale jõudmiseks umbes 5–7 minutit. Põlevast kõrvalhoonest mõne meetri kaugusel asuva elumaja süttimise suutsid Torgu abikomando vabatahtlikud ära hoida.

Esimene süütamine oli kevadel

Esimest korda süütas Torgu koolis koos abikaasaga katlakütjana töötav Hedvig kõrvalmaja 11. aprillil, kuid siis jõudis abikaasa Paul ema majast välja tuua ning tuletõrje põlengu kiiresti kustutada. Avaldust uurimise algatamiseks ei esitatud ning juhtunu jäeti enda teada. Mõlemal korral süüdati hoone ühest ja samast kohast – suvetoa esikust.

Hedvigiga koos Torgu kooli sööklas töötanud Luule Aadussoo sõnul oli Hedvig väga töökas ja puhas. Samas ka endassetõmbunud, tarvitas rahusteid ning antidepressante. Mingil ajal lisandus tõsine probleem alkoholiga, viimase ja medikamentide koosmõjud muutsid naise käitumise kontrollimatuks. Ühtegi laiemalt teadaolevat konflikti tal oma mehe emaga ei olnud, kuid purjus peaga olevat Hedvig rääkinud, et ämmast on vaja lahti saada.

Tulekahju juures viibinud Pauli vennanaine avaldas kahetsust, et nad vana naist oma hoole alla võtnud ei olnud. Vallaelanike sõnul pidi pime ja põdur naine taluma enne surma seda, et tema hooldajad juba kes teab mitmendat päeva purjutasid.

Print Friendly, PDF & Email