Merelt kolm esikohta

Merelt kolm esikohta

 

Saaremaa Merispordi Seltsi purjetajad näitasid etapivõiduga kolmes paadiklassis Samsungi Eesti karikavõistluste teisel etapil jätkuvalt head taset. Oma klassis võttis võidu ka John Kaju Saaremaa surfiklubist. Neli päeva Lohu-salus kestnud võistluse tegi keeruliseks heitlik ilm.

Optimist-klassis võttis kõikides sõitudes võidu SMS-i purjetaja Kristo Õunap. Samas klassis lasi viimasel päeval hõbeda käest SMS-i sõitja Taavi-Martin Enno, kes lõpetas pronksikohal.

Laser 4,7 klassis tõi Saaremaale medali Siim Ots, kes finišeeris sõitude kokkuvõttes kolmandana. Teda edestasid Henry Ingelmann Kalevi purjespordikoolist ja Martin Aljaste Pärnu jahtklubist.

Laser Radialil püsis võitmatuna ka esimese etapi võitnud Kaarel Kruusmägi, kes oli esimene kõikides sõitudes. Teisele kohale tõusis samuti SMS-i sõitja Liina Kolk, kes teenis ka treener Argo Kruusmägilt ära kiidusõnad. „Väga hea sõit,” kiitis treener Kolki. „Ta on sel aastal palju sõita saanud, sellest ka tulemused,” arvas Kruusmägi. Kolmandaks platseerus selles klassis Karl-Robert Trink Pärnu jahtklubist.

Klassis 420 käis tuline heitlus kahe SMS-i paatkonna vahel. Lõppkokkuvõttes suutsid Ardo Hansal–Uku Volke Kenneth Põldemat ja Siim Kivit edestada.

Purjelaudurite seas tuli juunioride arvestuses võitjaks John Kaju (Saaremaa surfiklubi), kes suutis olla parim kõikides sõitudes.

Ilm mängis oma osa

SMS-i treeneri Argo Kruusmägi hinnangul võis võistlusega rahule jääda. „Ebaõnnestumisi ei olnud,” tõdes treener, samas kinnitades, et medalite osas ei olnud ka üllatusi. Kruusmägi sõnul mängis suurt rolli ilm, kus tuuleolusid jätkus alates 14 meetrit sekundis puhuvatest tuultest kuni tuulevaikuseni, mille tõttu tuli viimasel päeval sõit katkestada. „Võitsid need, kes suudavad sõita igasugustes ilmaoludes,” nentis treener.

Regati korraldaja, Tallinna jahtklubi peasekretäri Maria Veesaare sõnul oli ilmastiku vaheldumine väga hea, sest sportlased said jõudu katsuda erinevates tingimustes.

Samsungi Eesti karikavõistluste viimane etapp peetakse Pirital Tallinna lahel 21.–23. septembrini.

Print Friendly, PDF & Email