Parvlaevade ehitamise leping sõlmitakse täna (1)

Parvlaevade ehitamise leping sõlmitakse täna

 

Saaremaa Laevakompanii 15. sünnipäevale pühendatud konverentsil Kuressaare ametikoolis allkirjastavad SLK ja ettevõtte finantspartnerid täna kolme uue laeva ehituslepingud.

Virtsu–Kuivastu ja Rohuküla–Heltermaa liini tarvis ehitab uued parvlaevad laevaehituskontserni BLRT Grupp ja Norra laevaehitusfirma Fiskerstrand Verf ühisfirma Fiskerstrand BLRT.

Esimene moodne alus, 150 sõiduautot ja 600 reisijat mahutav laev, peaks liinile jõudma 2009. aastal. „Suvekuudel saame arvestada ka päikesetekiga. See tähendab kahesaja reisija lisamist,“ täpsustas OÜ Väinamere liinid juhataja Urmas Treiel.

Praegu käigus olev suurim alus Viire mahutab 140 sõidukit. Treieli sõnul läbivad uued laevad Suure väina kiiremini kui praegu käigus olevad praamid. Aparellile saab peale ja maha sõita kaks autot korraga. Muhu ja mandri vahelise ühenduse pidamiseks kulub uuel alusel paarkümmend minutit. Praegused alused läbivad vahemaa poole tunniga.

„Iseenesest ei saa me suurt võitu kiiruse pealt. Põhilise ajavõidu annavad manööverdamine ja laadimine,“ selgitas Treiel.

Uued parvlaevad on suutelised ka jääd murdma. „Laevad on voolujoonelised ja suure võimsusega. Kriitilistes ilmastikutingimustes peaksid nad liikuma oluliselt paremini,“ teavitas Väinamere Liinide juht.
Parvlaevad on mõeldud mõlemale liinile nii Muhu ja mandri vahel kurseerimiseks kui ka mandrilt Hiiumaale seilamiseks ning sealt suurele maale.

Varasema info kohaselt lähevad kolm uut nüüdisaegset parvlaeva maksma miljard krooni.

Print Friendly, PDF & Email