Vabaõhulava võib tulevikus lossihoovist ära kolida (2)

Tulenevalt muinsuskaitselistest piirangutest võib tulevikus sattuda küsimärgi alla laululava praegune asukoht Kuressaare lossihoovis.

Kuressaare linnavolikogu hariduskomisjoni viimasel koosolekul tõstatas Saaremaa Muuseumi direktor Endel Püüa lossihoovis asuva laululava edaspidise käekäigu küsimuse. Püüa hinnangul on laululava väga kehvas seisus, mistõttu on aeg võtta konkreetne seisukoht rajatise tuleviku osas – kas remontida vana või ehitada uus. Kui uus, siis kuhu?

„Tuleval aastal toimuva meeskooride laulupäeva ajaks teeme seal väikese säilitusremondi,“ ütles Püüa Oma Saarele, lisades, et tegelikult vajab üle kahekümne aasta tagasi valminud laululava kapitaalsemat parandamist. Rääkides aga uue lava ehitamisest, võib juhtuda, et see kujuneb nii nüüdisaegseks ja suurejooneliseks, mistõttu muinsuskaitse ei pruugi seda lossihoovi enam lubada.

Laululava tulevase asukohana on välja pakutud ka nn Amfiteatrit ehk meelelahutuskeskust, mille väljaehitamine on sisse kirjutatud Kuressaare linna arengukavasse. Massiürituse korraldamiseks mõeldud Amfiteatri ühe asukohana on pakutud lennujaama ümbrust. Ajaloolist maalinna meenutav rajatis võiks sisaldada näiteks viikingiküla ja erinevaid teemaparke.

Print Friendly, PDF & Email