Leedo koondab oma firmad ühtseks Tuule Grupiks (1)

Leedo koondab oma firmad ühtseks Tuule Grupiks

 

Ärimees Vjatšeslav Leedo koondab kõik oma Saaremaa Laevakompaniiga seotud ettevõtted Tuule Gruppi.

Tuule Grupi turundusjuhi Dajana Tiitsaare sõnul ühendab uus katusbränd peamiselt Saaremaa Laevakompanii ümber koondunud, valdavalt turismi- ja transporditeenuseid pakkuvaid ettevõtteid. Tuule Grupi olulisemateks tegevusvaldkondadeks on laeva- ja bussiliiklus, reisibürooteenused, majutus ja toitlustus.

„Ütlen ausalt, esimese hooga arvasime, et muudame kohe kõik kontserni kuuluvad firmad katusbrändiga samastuvaks. Ehk siis Tuule Laevad, Tuule Majutus, Tuule Autorent, Tuule Restoranid jne,“ rääkis Tiitsaar.

„Olemasoleva brändi tuntust analüüsides selgus aga üsna kiiresti, et tänase seisuga on kontsernis palju ettevõtteid, mille nimi on oma sihtrühmas vägagi tuntud. Sellisel juhul võib järsk nimevahetus tekitada klientides ja koostööpartnerites segadust,“ lisas ta.

Lahendusena kasutatakse 2009. aastani üleminekuperioodi, kus mõni olemasolev tuntud kaubamärk saab endale juurde gruppi kuuluvust märkiva tähise. Näiteks Saaremaa Laevakompanii puhul võib lähitulevikus hakata nägema nime Saaremaa Laevakompanii, Tuule Grupp. „Aastal 2009 hindame uuesti põhjalikult brändide tuntust ning aastast 2010 kannab enamik meie Tuule Grupi ideoloogiaga haakuvatest ettevõtetest katuskaubamärgi nime. Ehk sama näidet edasi kasutades sõidavad meie laevad tulevikus Tuule Laevade nime all,“ selgitas Tiitsaar.

„Tuule Grupi loomine ei tähenda seda, et meie firmade nimed muutuvad. Firmad ei kao, nad jäävad ikka iseseisvateks juriidilisteks isikuteks,“ selgitas Vjatšeslav Leedo, kelle sõnul on brändi loojate ootus see, et ühtse märgi all tegutsedes tekib kõikides firmades, teeninduses ühine positiivne standard ja kergem on ka firmasid turustada. „Me tahame, et oleks selgelt ja täpselt teada, kes meie perre kuuluvad,“ ütles Leedo.

TUULE GRUPP

Reisi- ja teenindusvaldkonna ettevõtted, mida uue katusbrändi abil eksponeeritakse:

Saaremaa Laevakompanii
Väinamere Liinid
SSC Ferries (Saaremaa–Ventspilsi laevaliin)
Narva Line (Sillamäe–Kotka laevaliin)
Väinamere Teenindus (toitlustus laevadel)
Mändjala Kämping (majutus ja aktiivne puhkus)
Kuressaare Kuursaal (toitlustus- ja meelelahutusasutus)
Wris Reisibüroo (reisibüroo teenused)
Great Baltic Touring Route (kogu Baltikumi hõlmav turismitoode)
Symphony (lennupiletite broneerimissüsteem)
Sarbuss (reisijate- ja kaubavedu)
Polar Rent (autorent)

Muudesse valdkondadesse kuuluvad kaubamärgid, mida Tuule Grupp ühendab:

AS Saare Erek (ehitusettevõte)
Compakt Kinnisvara OÜ (kinnisvaraarendus, -vahendus, -haldus)
Royaltex Baltic OÜ (digitaalprint tekstiilidele)
OÜ Saaremaa Lihatööstus (lihatoodete tootmine)

Print Friendly, PDF & Email