Kuressaare peatänava remont algab 2009. aastal ja maksab 65 miljonit krooni (3)

Kuressaare peatänava remont algab 2009. aastal ja maksab 65 miljonit krooni

 

Paljuräägitud Tallinna tänava rekonstrueerimine algab praeguste plaanide kohaselt aastal 2009 ja läheb maksma suurusjärgus 65 miljonit krooni. Uue väljanägemise saavad ka Torni ja Vallimaa tänav.

Kuressaare linnavalitsus esitas linna peatänava rekonstrueerimise senisest täpsema maksumuse ja tööde ajakava seoses linna arengukava eelseisva ülevaatamisega linnavolikogus.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles Oma Saarele, et Tallinna tänava rekonstrueerimise käigus saab tänav uue muldkeha ja tänavakatte, samuti uue tänavavalgustuse, kõnniteed ning kergliiklustee. Lisaks muudetakse Tallinna–Mooni ja Smuuli–Tallinna–Raudtee tänava ristmik ringristmikuks. „Teoreetiliselt on võimalik ka Hariduse–Tallinna–Kevade ristmiku kujundamine ringristmikuks, aga seda me teha ei plaani,“ lisas Sepp.

„Kui liikuda Eestis ringi, siis on näha, kuidas paljudes linnades nagu Tartu, Pärnu, Rakvere on südalinna kujundatud ja arendatud, Kuressaare aga lükkab rahapuudusele viidates kogu aeg töid edasi,“ rääkis abilinnapea Kalle Koov. „Tundub, et meie arengus ei ole enam hoogu,“ märkis ta.

Tallinna tänav rekonstrueeritakse kogu pikkuses alates Kuressaare linna ringteest kuni keskväljakuni. Tööd teostatakse aastatel 2009–2010. Eelarveks planeeritud 65 miljonist kroonist kaetakse 20 miljonit linna eelarvest, ülejäänud raha hankimiseks on eeltööga juba alustatud.

Lisaks linna peatänava uuenduskuurile näeb linna arengukava 2009.–2010. aastal ette ka Kuressaare linna keskväljaku renoveerimise maksumusega 19 miljonit krooni, millest linna eelarvest kaetakse üheksa miljonit krooni.
2010. aastaks on Kuressaare linn plaaninud rekonstrueerida Vallimaa ja Torni tänava ning rajada Aia tänava pikenduse.

Supelrand laieneb, staadionitagune ala saab uue näo

Arendusplaanid on linnavalitsusel ka puhkeala laiendamiseks staadionitagusele ja Tuule tänava äärsele alale. Esmalt on ala kasutuselevõtuks kavas korraldada ideekonkurss, mille tulemustest sõltub suuresti ka rannaala edasiarendamine. Ideekonkursi põhjal koostatakse detailplaneering, millega pannakse paika krundijaotus, teedevõrk ja kasutusotstarve.

Kalle Koovi sõnul võiks staadionitaguse võssa kasvanud ja roostunud alale tulla tulevikus näiteks rannapromenaad. Poolsaare tipp jääb arengutest aga puutumata, kuna seal asub Natura käpaliste kaitseala. Kalle Koovi sõnul on praegu otsustamata, mis saab linnastaadioni alla jäävast maast pärast seda, kui staadion lammutatakse. „Siingi sõltub palju ideekonkursi tulemustest,“ kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email