Politsei tabas Kuressaare seintesodija (1)

Augusti keskel tabas politsei alaealise noormehe, kes on lühikese aja jooksul Kuressaare linnas enam kui 30 kohas majaseinu ja autosid sodinud.

Kuressaare politseijaoskonna juhtivkonstaabel Paavo Tänav ütles, et süüdlane tabati politseilise tegevuse käigus, kuid täpsemate selgituste andmisest ta loobus.

„Võin öelda vaid niipalju, et kuigi me antud õigusrikkumise osas pöördusime ajakirjanduse kaudu ka avalikkuse poole info saamiseks, ei tulnud meile siiski mitte ühtegi telefonikõnet,“ rääkis Tänav. Tema sõnul on politseil aga olemas ka oma infoallikad ja tänu neile jõutigi õigusrikkujale kiiresti jälile.

Süüdlaseks osutus 16-aastane Kuressaare noormees. Praeguse seisuga on politsei kindlaks teinud, et augustikuu alguse kahe nädala jooksul joonistas see noormees Kuressaares enam kui kolmekümnes avalikus kohas majaseintele ja autodele aerosoolvärviga erinevaid kujundeid ning lauseid.

Kolme episoodi – so Kuursaali ning Pikal ja Sepa tänaval asuvate majade sodimise – osas alustati väärteomenetlust, kuna nimetatud kinnistuste omanikud tegid politseile avalduse.

Paavo Tänav ütles, et noormees on süü omaks võtnud ja nüüd võib teda avaliku korra rikkumise eest oodata kuni 6000 krooni suurune rahatrahv. Loomulikult tuleb temal või ta vanematel korvata ka tekitatud kahju.

Politsei juhtivinspektor lisas, et Kuursaali seina sodimisel osales suure tõenäosusega veel ka teine nooruk, 14-aastane poiss, kes on aga seni ülekuulamistel oma süüd eitanud.

Mis puutub noormeeste käitumise motiivi, siis selle kohta ei osanud Paavo Tänav praegu veel midagi täpsemat öelda.

Süü omaks võtnud noormees on politseile vaid väitnud, et eeskujuks olevat talle olnud üks Saaremaale suvitama saabunud tuttav, kellele kodus meeldis grafitiga tegeleda.

„Koos selle sõbraga olevat meie süüalune alguses ühes eravalduses aerosoolvärvidega seintele joonistamist harjutanud,“ rääkis Tänav. „Pärast aga otsustas ta oma oskusi ka avalikes kohtades proovida.“

Print Friendly, PDF & Email