Meremärgid meelitasid madalikule (4)

Meremärgid meelitasid madalikule

 

Nädalavahetusel kütuse lõppemise tõttu Rootsi vetes merehätta sattunud Eesti mootorpaati tabas eile järjekordne ebaõnn, kui merehädalised eile hommikul Kuressaare jahisadamasse sissesõidul madalikule sattusid.

Eile ennelõunal jahisadama faarvaatri alguses madalikule sõitnud mootorpaadi kaheliikmeline meeskond süüdistab õnnetuses valesti paigaldatud meremärke.

Meeste sõnul märkasid nad sadama poole sõites poisid, mis sarnanesid kalavõrkude tähistamiseks kasutatavatele märkidele. „Loomulikult hakkasime neist ringiga mööda sõitma, et mitte võrgust üle minna,“ rääkisid meremehed. Sellise manöövri käigus satuti aga madalikule.

Kohalik meresõitja Hillar Lipp, kes aitas eile korraldada ka laeva päästetöid, merehädaliste väitega ei nõustu, et süüdi võiks olla tema poolt paigaldatud poid. „Võrgumärkidel on lipud küljes ja püügiloa number ka kirjas,“ selgitas mees, kelle sõnul olid kõne all olevad märgid sarnased faarvaatrit mõlemast küljest tähistavate, aga pisut suuremate märkidega.

Märgistuses ei leidnud viga ka Kuressaare sadama kapten Oskar Jõgi. „Sealtkaudu on sisse sõitnud 350 alust, keegi pole seni viga saanud,“ märkis Jõgi ning lisas, et märgid on kontrollitud veeteede ameti poolt.

Alles nädalapäevad tagasi ostetud ja praegu veel nimetu mahagonipuust laeva omanikud lubasid asja sinnapaika mitte jätta. Kuna remonditööd lähevad kalliks, on vaja leida õnnetuses süüdlane, kelleks mehed peavad hetkel poide paigaldajat Lippu.

Sama alus jäi laupäeva hommikul kütuse lõppemise tõttu Rootsi ranniku ja Gotlandi saare vahel merehätta, päästeteenistus pukseeris mootorpaadi sadamasse. Laevaomanike sõnul olid põhjuseks tehnilised rikked, mille tagajärjel näitas kütusemõõdik pidevalt täispaaki.

Print Friendly, PDF & Email