New Yorgis võib valmida Louis Kahni memoriaal president Rooseveltile

Franklin ja Eleanor Roosevelti Instituut loodab aasta lõpuks koguda 40 miljonit dollarit, et viimaks lõpuni ehitada Saaremaa päritolu arhitekti Louis Kahni disainitud memoriaal USA endisele presidendile Franklin Delano Rooseveltile.

Eesti Ekspress kirjutab, et memoriaal tahetakse avada New Yorgi East Riveris asuval Welfare Islandil, mis alates 1973. aastast kannab president Roosevelti nime.

Arhitekt Louis Kahn lõpetas memoriaali kavandi pisut enne oma surma 1974. aastal. Tollal jäi ehitus katki, kuna New Yorgi linnal polnud mastaapse projekti jaoks piisavalt finantse.
Hiljutine rahakogumisaktsioon teeb aga tõenäoliselt võimalikuks memoriaali valmimise Roosevelti saare ümbernimetamise 35. aastapäevaks.

Kuressaares sündinud Louis Isadore Kahn (1901–1974) on 20. sajandi mõjukamaid arhitekte, kelle õpetus ja looming on mõjutanud paljusid tänapäeva tipparhitekte.
Kahni loomingu peamine märksõna on ajatus – tema monumentaalsed ehitised ei mahu otseselt ühegi stiili või voolu alla. 2006. aasta oktoobris korraldas Eesti Arhitektide Liit Kuressaares Louis Kahni päevad tähistamaks maailmakuulsa arhitekti 105. sünniaastapäeva.

Print Friendly, PDF & Email