Milliseks hindate kinnisvarabüroo Arco Vara Saaremaa osakonna seisu osakonna seisu hetkel?

Kommenteerib Arvo Eensaar, Arco Vara Kinnisvarabüroo AS Saaremaa esinduse juhataja:

„Saaremaa kinnisvaraturg on jätkuvalt aktiivne ning eluasemeturul järsku nõudluse ega hindade langust märgata pole. Huvilisi jätkub nii korteritele, eramutele kui ka maatükkidele.

Kliente, kes erinevate objektidega tutvuda soovivad, jätkub. Teisalt on aga kinnisvarahinnad viimastel aastatel hüppeliselt tõusnud, mistõttu on laenuvõimeliste klientide hulk vähenenud ja kõik ostuhuvilised reaalsete tehinguteni ei jõua. Karmistunud laenutingimused on toonud kaasa tehingute arvu mõningase languse, hindade kasvutempo aeglustumise ja suurenenud pakkumise.

Viimasel ajal on Saaremaal müüki paisatud suhteliselt palju maatulundusmaa sihtotstarbega kinnistuid.

Jätkuvalt kõrge nõudlusega on mereäärsed või
-lähedased suvilakrundid ning privaatsust pakkuvad heas või rahuldavas korras vanemad maakodud, mis ei nõua suuri ümberehitamise ja hoolduskulusid.

Populaarsed on ka palksuvilad krundiga 1,5–2 ha, selliste palkmajade hinnad ületavad 1 500 000 krooni.

Omanikud, kellel on müügiga kiire, on hindade osas paindlikumad ja nõus hinda ka mõnevõrra langetama. Üldjuhul aga hinnad märkimisväärselt langenud ei ole.

Äripindade turg on Saaremaal hetkel samuti aktiivne, ehitamisel ja planeeri-misel on erinevaid ärihooneid. Ümberehitus- ja laienduskuuri on läbimas Saaremaa Kaubamaja peahoone, kuhu kolib ümber ka Ühispanga filiaal. Tuulte Roosi kvartalisse planeeritakse uut ärihoonet ning Kuressaare ringtee ääres käib vilgas ehitustegevus uue äri- ja tehnopargi rajamiseks, muuhulgas tuleb sinna ehitusmaterjalide müügikeskus.

Print Friendly, PDF & Email