Kuressaares süttis põlema ise veerema hakanud auto (2)

Kuressaares süttis põlema ise veerema hakanud auto

 

Eile kell 12.15 toimus ebatavaline õnnetus Kevade ja Vahe tänava ristmikul, kus ilma juhita sõitma läinud auto põrkas kõigepealt kokku postiga ja seejärel süttis. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Kevade tänaval elavale emale külla tulnud Tõnis Adamson märkas järsku hämmastusega, et akna taha pargitud Ford Transit tüüpi veoauto hakkas liikuma, kuigi võtmed olid omaniku taskus.

„Esimese mõttena käis peast läbi, et nüüd virutatakse auto ära,” rääkis autojuht, kes teadis, et autol on veeremist takistav käik sees ja autovõtmed tema enda püksitaskus.

„Jooksin autole järele ja haarasin kastist, et ta ristmikule teistele ette ei veereks,” kirjeldas juht olukorda. Pea 40 meetrit veerenud autot Adamson siiski omal jõul peatada ei suutnud ning pärast masina kokkupõrget elektripostiga avas mees kiiruga küljeukse, et auto elektrisüsteemi kaitsmed välja kiskuda.

„Nägin juba, et kapoti alt hakkas suitsu immitsema ning jätsin järele. Arvatavasti oli seal kusagil lühis tekkinud,” ütles Adamson.

Põlema süttinud auto kustutas kiiresti kohale saabunud päästekomando. Väikesel kiirusel kokkupõrkesse sattunud auto sisustus hävis täielikult.

Print Friendly, PDF & Email