Kaarma vald plaanib linna piirile lasteaia ehitamist (1)

Elamuehituse hoogustumisest tulenev elanike juurdekasv Pihtla tee äärsetes arenduspiirkondades sunnib Kaarma valda mõtlema uue lasteaia rajamisele.

Kaarma vallavalitsus korraldab täna koosoleku, et arutada uue lasteaia ehitamist Kudjape ja selle ümbruse elurajoonide teenindamiseks ning võimalikku asukohta.

„See on nii kiiresti arenev piirkond, et suure tõenäosusega on meil ühel hetkel sinna lasteaeda vaja,“ ütles Oma Saarele Kaarma vallavolikogu arengukomisjoni esimees Margus Männik. „Eesmärk on ennetada olukorda, kus ühel hetkel on piirkond elamukrunte täis ja sotsiaalobjekte pole enam kuskile panna.“

Männiku sõnul tuleb lasteaed suure tõenäosusega üsna linna piiri lähedale, sest just seal käib kõige kiirem elamuehitus. Samas on lasteaed mõeldud ka pisut kaugemate piirkondade elanikele.

„Palju inimesi käib Vaiverest ja Muratsist linnas tööl ja siis on ka neil mugav möödaminnes laps lasteaeda viia,“ lausus Männik. „Praegu on arutlusel asukoht. Kas sellest saab lasteaed-algkool, eralasteaed või päevahoiumaja, on hoopis teine küsimus,“ lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email