Estonian Air avab septembri lõpus Kuressaare–Stockholm lennuliini

Seoses Eesti spaaturismi nõudluse kasvuga Rootsi turul avab Estonian Air septembrikuu viimasel neljapäeval, s.o 27. septembril lennuliini Tallinn–Kuressaare–Stockholm.

Estonian Airi PR direktor Ilona Eskelinen ütles Oma Saarele, et otsus Kuressaare–Stockholmi lennuliini avamiseks langetati pärast seda, kui oli tehtud põhjalik turuanalüüs. „See näitas, et vajadus eelkõige Rootsi turul sellise lennuliini järele on olemas,“ rääkis ta.

Esimene lennuk Kuressaarest Stockholmi peaks esialgsete plaanide kohaselt väljuma 27. septembril kell 11.15. Estonian Airi lennud Saaremaa ja Rootsi pealinna vahel hakkavad toimuma kahel nädalapäeval, neljapäeviti ja pühapäeviti. „Meie uuring näitas, et just nädalavahetustel on nõudlus sellisteks lendudeks küllaltki suur,“ ütles Eskelinen.

Uuel liinil hakkavad lendama kaks 33-kohalist Saab-340 tüüpi lennukit. Liini teenindab Estonian Airi tütarfirma Estonian Air Regional. Lennureis Kuressaarest Stockholmi kestab veidi üle tunni ja ühe otsa piletihind algab 795 kroonist. Reisi ajal pakutakse ka pardaeinet.

Küsimusele, kas tegemist on aastaringse või vaid hooajalise lennuliiniga, ei osanud Estonian Airi PR direktor eile veel ühest vastust anda. „Kõik sõltub sellest, milliseks lendude täituvus talvisel ajal kujuneb,“ ütles ta. „Estonian Air igatahes kaalub Tallinn–Kuressaare–Stockholmi liinil aastaringset lennuühendust.“

Sel suvel teenindab Stockholm–Kuressaare lennuliini Rootsi lennufirma Skyway’s. Tegemist on aga hooajalise lennuühendusega ja graafiku kohaselt peaks Skyway’si viimane lennureis toimuma 21. oktoobril.

Print Friendly, PDF & Email