Ameerika läänerannikul algasid Eesti päevad

Eile algasid Los Angeleses lääneranniku Eesti päevad (LEP), teatas ürituse pressiesindaja Reet Rand Oma Saarele.
Ranna sõnul on Ameerika läänerannikul elavad eestlased oma festivali pidanud juba alates 1953. aastast.

Traditsiooniks saanud kokkusaamine on toimunud järjepidevalt iga kahe aasta tagant, toimumiskohaks lääneranniku erinevad suurlinnad, nagu San Francisco, Los Angeles, Portland, Van-couver ja Seattle. Seekord tullakse siis kokku Los Angeleses.

Lääneranniku Eesti päevade moto „Eesti, mu südame sünnimaa“ on inspireeritud luuletaja Leelo Tungla tekstist. Koostöös helilooja Olav Ehalaga on LEP-i jaoks valminud muusikaline moto, mis tuleb festivalil esmaettekandele.

Seekord toimub LEP suursuguses Biltmore’i hotellis Los Angelese all-linnas.

LEP-il on oma külalistele pakkuda sisutihe kava. Nauditakse koorilaulu laulupeol ja vabas õhus rahvatantse koos rahvapillimuusikaga.
Los Angelese eesti teater astub üles oma uue lavastusega. Võetakse osa organisatsioonide ja huviringide kokkusaamistest, arutatakse üheskoos Eesti lähiajalugu, kuulatakse ettekannet Alberta eesti pioneeridest ning loengut eurooplaste geneetikast. Inspireerituna Hollywoodist, toimub uhke ball.

Lisaks eelnevale on avatud kunstinäitus ja Eesti pood ning hilistundidel päris põnev salakõrts.
“Meie deviis kohustab meid andma endast parima, et festival pakuks meeliülendavat rahvuslikku elamust kõigile osavõtjaile,” lisas Reet Rand.
Üritust toetavad Eesti saatkond Washingtonis ja ettevõtluse arendamise
keskus San Jose Californias.

Print Friendly, PDF & Email