Juubelinäitus „Eesti Kirjanduse Selts 100”

Homme kell 14 avatakse Kuressaare kultuurikeskuse fuajees Eesti Kirjanduse Seltsi 100. sünnipäevale pühendatud näitus.

Näitus kajastab eesti kirjandust ja laiemat kultuurifooni tehniliselt kaasaegses ja atraktiivses formaadis. Käsitletakse Eesti Kirjanduse Seltsi tegevust alates selle asutamisest 1907. aastal kuni Nõukogude okupatsioonini 1944. aastal ning taasasutamisest 1992. aastal kuni käesoleva aastani.

100 aastat tagasi 6. augustil 1907 toimus Vanemuise teatrimaja saalis Eesti Kirjanduse Seltsi ametlik asutamiskoosolek.
Selts tegeleb eesti kultuuri tutvustamise ja edendamisega, mis hõlmab nii teaduslikku eneseväljendust ettekannete ja publikatsioonide näol ning aktiivset osalust nüüdisaegses kultuurielus kui ka uute meediavormide kaasamist.

Tänane Eesti Kirjanduse Selts on avatud kõikidele, kes soovivad osaleda eesti kirjanduse ja kultuuri uurimisel, kujundamisel ja uuendamisel. Seltsi egiidi all toimuvad kirjanduspäevad ja kirjandusfestivalid, seminarisarjad ja kirjanike mälestusõhtud, eesti kirjanduse aastaülevaatekoosolekud ja mitmesugused kirjandusüritused. Seltsi tegevusest said tuule tiibadesse kevadeti toimuv kirjandusfestival Prima Vista ja noorte kirjandusajakiri Värske Rõhk – mõlemad on nüüdseks juba iseseisvad elujõulised kultuurinähtused. Samuti annab selts välja eksperimentaalset kvartaliajakirja Vihik ning kogub ja avaldab kirjandus- ja kultuuriloolisi materjale.

Näitus jääb Kuressaares avatuks 23. augustini.

Print Friendly, PDF & Email