Savisaar jäi kolmeks kuuks sõiduki

Ida politseiprefektuuri Rakvere politseiosakond määras kiiruseületamisega vahele jäänud Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele 3900 krooni trahvi ja peatas tema juhtimisõiguse kolmeks kuuks.

“Nagu otsuses on öeldud, lähtutakse selle tegemisel “võrdse kohtlemise printsiibist ja arvestades praeguseks välja kujunenud karistuspraktikat”,” kirjutas Savisaar oma blogis.

Savisaar ületas kiirust 10. juulil Viitna – Koljaku tee seitsmendal kilomeetril, juhtides autot 30 km/h piirangu alas 75 km/h.

“Olin puhkusel ja sõitsin oma Nissaniga Rakverest Võsu poole. Mul ei ole aastaid olnud probleeme liikluspolitseiga ja ma olen mõelnud – millest seekordne rikkumine? Küllap ikka tähelepanematusest. Ees oli 70 märk, võtsin kiiruse maha, aga sellele peatselt järgneva 30 märgi jätsin tähele panemata.”

Keskerakonna esimees märkis, et tundis end karistusotsust lugedes lausa tõstetuna, kuna talle kohaldati niisugune karistus, mida seni sellisel juhul pole vist tehtud.

Savisaare hinnangul on politsei olnud liiklusrikkumiste eest karistuste määramisel liiga ettevaatlik.

”Kui tänases (eilses – toim) Postimehes Mart Kadastik tunnistab, et rikkus teadlikult kiirusepiirangut ning talle määrati 115 km/h sõidukiiruse eest vaid 1500 krooni trahvi, siis on see ka tunnistus politsei alalhoidlikkusest
mõningatel piiripealsetel juhtudel,” nentis ta.

”Nüüd on politsei lõpuks selja sirgu ajanud ja leidnud sobiva juhi, kelle suhtes nulltolerantsi kohaldada. Tahaksin veelkord politseid tunnustada, et mind väljapaistvatest Reformierakonna poliitikutest kartmatult kõrgemale seatakse ja võrdsetest võrdsemaks peetakse,” kirjutas Savisaar.

Print Friendly, PDF & Email