Kuressaare lennuvälja juurde plaanitakse kiirendusvõistluse rada (6)

Kuressaare lennuvälja juurde plaanitakse kiirendusvõistluse rada

 

Kuressaare linn plaanib lennuvälja endise ohutusala anda autode kiirendusvõistlust harrastavate noorte käsutusse. „Miks ei võiks olla linnas koht noortele autoomanikele, kes praegu kihutavad meie liikluses, rikkudes seadust, ja kogunevad kaaskodanikke häirides meie parklates,“ ütles abilinnapea Kalle Koov.

Lennuvälja endise ohutusala näol on tegemist Roomassaare tee ääres asuva umbes poole kilomeetri pikkuse rajaga, mida praegu kasutab puiduettevõte ladustamisplatsina enne puidu laadimist laevadele. Kuressaare linn saab maatüki enda omandisse seoses Kuressaare lennuraja pikendamise käigus toimuva maadevahetusega.

Koovi sõnul saaksid kiirendusrada kasutada ka näiteks kardisõitjad ja noorte huvikeskuse autoring vigursõitude tegemiseks. Tegemist on linnaäärse maaga, kus ka müra ei häiri ühtegi kaaskodanikku, märkis abilinnapea.

Koovi sõnul puudub tal praegu info, kas kunagine ohutusala üldse kiirendusvõistlusteks sobib ja millist vastukaja leiab see mõte noortelt. „Võib-olla ei ole noored üldse nõus sinna minema, aga kui me ei loo neile võimalusi, siis me ei saa ka öelda, et oleme ühiskonna jaoks teinud midagi, et noored teedel ei kihuta või kedagi liiklusohtlikku olukorda ei sea,“ rääkis abilinnapea.

Kui asjaajamine toimib ja ilmastikutingimused lubavad korralikult töid teha, siis võib tulevane kiirendusrada saada Kalle Koovi sõnul asfalti alla juba selle aasta lõpuks.

Saarte Liinid ei soovi kiirendusrada ehitada

Kiirendusraja ehitamise soovib Kuressaare linn siduda samas kõrvale plaanitavate turba ja ümarpuidu ladustamisplatside rajamisega. „Linn tahab laoplatside rajajale hoonestusõiguse seadmisel esitada omapoolseid tingimusi, sidudes hoonestusõiguse seadmise raja väljaehitamisega,“ rääkis Kalle Koov. „Oleks hea, kui need kaks asja saaks kuidagi koostöös lahendada.“

Seni on laoplatside ehitamist kindlat huvitatud AS Saarte Liinid, kes on algatanud ka Roomassaare tee 2A detailplaneeringu, mille eesmärgiks on määrata tingimused turba ja ümarpuidu ladustamiseks vajalike rajatiste ja platside projekteerimiseks.

ASi Saarte Liinid juhatuse esimees Ants Tammleht ütles Oma Saarele, et ta ei välista laoplatside ehitamiseks uue asukoha otsimist, kuna linn tahab platside rajamise siduda võidusõiduradade asfalteerimisega, mille maksumuseks on vähemalt kaks miljonit krooni. „Roomassaare asemel võib tulla sel juhul kõne alla mõni muu linnalähedane paik. Oleme selles küsimus võtnud ühendust Kaarma vallaga,“ märkis Tammleht.

Print Friendly, PDF & Email