Saarlastel on Tartus käsitööpood

Saarlastest abielupaar Taimi ja Mati Kiiker, kes Kuressaares käsitööpoodi peavad, avasid eelmise aasta aprillis kaupluse ka Tartus. Tänaseks on poepidajatel Tartu-äri käima läinud ning talve hakul avatakse boks ka Kuressaare kaubamajas.

Tartus Raekoja platsil asuva Saare Hobu käsitööpoel ostjatest puudust ei ole, kuid Taimi Kiikeri sõnul on ülikoolilinnas poe pidamine veidi teistsugune ettevõtmine kui mujal. Kui Kuressaare on suvel täis ostuhimulisi turiste, siis Tartu voolab selleks ajaks inimestest tühjaks. „Poodi tasub pidada, kuid see pole sama, mis mujal,“ lausus Kiiker.

Mõlemad poed on avatud aastaringselt.

Kaup, mis Tartus müüakse, on enamjaolt sama, mis Kuressaare poes, kuid valik on suurem. Lihtsalt müügipinda on seal rohkem. Kiikritele endale on kõige südamelähedasemateks lambanahksed tooted – nii sussid, vestid, vankrikatted kui palju muud, mida valmistatakse Saaremaal ja mille valik on Eesti parim. Lisaks neile müüakse ka linast, villast ja kadakapuidust kaupa, sepiseid, sõlgi ning keraamikat.

Käsitöö valmistajateks on lisaks saarlastele ka Mandri-Eesti meistrid. Küsimusele, miks pood just Tartus, mitte näiteks Tallinnas avati, vastas Taimi Kiiker, et Tartus leidsid nad oma tegevuseks lihtsalt väga head ruumid. Juhul, kui selliseid Tallinnas pakutakse, soovitakse laieneda ka pealinna. Kuressaare kaubamajja tulev käsitööboks avatakse 1. detsembril.

Print Friendly, PDF & Email