Politseiamet üllitas tänuraamatu

Politseiamet andis välja tänuraamatu „16 kevadpäeva“, millega avaldatakse tänu aprillikuu sündmustes osalenud politseiametnikele ja nende peredele.

Politseiameti pressiesindaja Jana Zdanovitš ütles Oma Saarele, et raamat nägi ilmavalgust seetõttu, et politseile avaldatud tänuavaldusi sai nii palju ning ühiste kaante vahele panduna jäävad need kindlasti sündmustes osalenud korrakaitsjatele mälestuseks.

Raamatus on lühike kronoloogia ajaloost alates 1939. aasta sündmustest, neile järgnenud Eesti okupeerimisest, pronkssõduri püstitamisest ning sellest, mis eelnes 2007. aasta aprillikuu viimastele päevadele ning sündmustest ja meeleoludest, mis saatsid meid pärast pronksööd.

„Jäägu see trükis meenutuseks ja tunnustuseks kõigile teile avaliku korra tagamise ja üksteise toetamise eest,“ märgib ka üllitise eessõnas politseipeadirektor Raivo Aeg, kelle sõnul tõid aprilli lõpu sündmused kaasa muuhulgas ka kõigi aegade suurima politseioperatsiooni Eestis.

Aeg on veendunud, et nii ühtset ja nii mõistvat politseid kunagi varem Eestis pole olnud.

„16 kevadpäeva“ toob ära ka politseiametnike meenutused aprillilõpu Moskvast ja Peterburist, samuti vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja peaminister Andrus Ansipi pöördumised politseinike poole ning lugematul hulgal lihtsalt inimeste toetusavaldusi.

Print Friendly, PDF & Email