Oma Saar käis taas külas

Oma Saar käis taas külas

 

Eelmise nädala vihmasel kolmapäeval külastas saarlaste päevaleht Oma Saar kolme Saaremaa valda. Seekord valisime välja Kärla, Kihelkonna ja Salme. Ringsõidu eesmärgiks on pakkuda inimestele võimalust lehte tellida ja kuulata kohapeal muresid ning rõõme, oodatud olid ka ettepanekud lehe paremaks muutmiseks.

Tugeva vihmasaju tõttu ei saanud sõita kahjuks leheabi buss, kuid Oma Saare auto koos lõbusas meeleolus töötajatega startis, vaatamata vihmale, sest inimesed ju ootasid meid.

Esimene peatus – Kärla

Läbi vihma jõudsime Kärla kaupluse ette. Mõned inimesed juba ootasid meie saabumist ja seda just nimelt lehetellimise sooviga. „Te jõuate igale poole ja kõike kajastate,” kommenteeris lugeja.

Jagasime lehti ka möödujatele kingituseks. Selle peale oldi meeldivalt üllatunud. Isegi turvamehed, kes parasjagu sularaha vedamas, võtsid lehe vastu sooja naeratusega.

„Ma tulin vaatama, siin on võõrad,” tuli poe poole üks naine, imestades, et kas me tõesti jagame kõik need lehed ära. „Nõnda läheb see leht teil pankrotti, kui te kõik muidu ära jagate,” muretses naine.

Kohalikud elanikud kurtsid meile ka muresid. Mõned olid pahased taaraautomaadi peale, mis ei töötanud ning paar Sõmera hooldekodu hoolealust jagasid meiega seda, mis parasjagu hingel oli.

Nii soe kohalike vastuvõtt andis edasisele tuurile vaid hoogu juurde. Astusime läbi ka vallamajast, kuid kollektiivpuhkuse tõttu oli maja tühi.

Kihelkonna – meie teine peatus

Jõudsime kohale loodetust varem ja meil oli aega seal natuke ringi sõita.
Pöörasime Kihelkonna hooldekodu õuele, kus oli olnud vilgas pesupäev ja käimas ka akendevahetus, kuid kahjuks ei õnnestunud ühtegi hingelist kohata.

Veel jõudsime külastada Saaremaa päästeteenistuse Kihelkonna tugikomandot ja üllatasime meid tervitama tulnud meeskonnaliiget värske lehega.

Seejärel võtsime koha sisse poe ees, et peale väikest kehakinnitust kohalikele elanikele lehte jagada ja juttu ajada. Rõõmu tegi see, et poe ees oli suur arjualune, kuhu vihma eest peitu pugeda sai. Raadio Kadi poolt suure armastusega kaasa pandud teetermos viskas küll vembu ja meie tee oli jooksnud kilekotti, kuid soojendavat jooki me natuke siiski saime.

Kummikute valik oli kohalikus poes samuti lai, mis oli eriti päevakohane, sest jalad olid juba märjaks saanud.

Inimesed olid enamjaolt sõbralikud ning näha oli ka läbisõidul olevaid turiste. Mitmedki tunnistasid seda, et Oma Saar neil juba postkasti tellitud ja osad olid esimesed uudised juba läbi lugenud meie koduleheküljelt.

Ainult üks vanem meesterahvas ei võtnud lehte, väites, et ta ei mõista lugeda ja lapsi tal ka ei ole. Mureks olid tal vaid Kihelkonna karmid naised.

Kihelkonnal juhtus ka üks lõbusaks tegev insident, nimelt tuli poest välja naine oma väikese pojaga, kes avaldas soovi istuda autos ette. Kui laps juhiukse lahti tõmbas, olime kõik üllatunud, sest peale tema sisenemist hakkaski auto liikuma, olime valmis juba väikest uljast juhti jäädvustama, kui avastasime, et rool oli ikka ema käes, sest see oli üks väheseid autosid Saaremaal, kus rool asub teisel pool.

Vahepeatus Lümandas

Kuna Salmele minekuni oli veel aega, käisime ära ka Lümandas. Söögimajas võeti meid eriti soojalt vastu ning oldi leheturneega kursis – küsiti, miks ei olnud Lümandat välja hõigatud. Seejärel külastasime vallamaja, kus samuti oldi teadlikud, et Oma Saare leheabi on ringi liikumas ja tehti ettepanek kindlasti Lümandasse ka teinekord tulla.

Viimane peatus Salmel

Kui jõudsime Salmele, oli vihmasadu eriti tugevaks muutunud. Inimesed olid suhteliselt skeptilised meid nähes, kuid teada saades, et leht on toredaks kingituseks vihmasel päeval, muutus nii suhtumine kui meeleolu.
Endalegi üllatuseks sattusime sõbralikku ja toredasse Salme käsitööpoodi, kus olid omatehtud lapitekid, kootud ja heegeldatud asjad ja isegi värskeid lõikelilli oli võimalik kaasa osta. Poepidaja Maret Suit võttis meid rõõmsalt vastu ja rääkis, et Salmele oleks hädasti vaja infopunkti, söögikohta ja ka avalikku käimlat.

„Tüdruk, laena mulle oma kummikuid,” tehti Salmel Kerlile ettepanek, mis meil tuju lõbusaks tegi.

Vaatamata vihmasele päevale, jäime siiski oma lehetuuriga rahule. Ringsõidul osalesid levijuht Kerli Rüütel-Heinsoo, toimetaja Eva Kumpas ja reporter Evely Aavik.

Eelmine Oma Saare lehetuur, mis läks tänu päikselisele ilmale väga hästi korda, oli juunis. Kindlasti on plaan külastada valdasid ka edaspidi.

Evely Aavik, Eva Kumpas

Print Friendly, PDF & Email